Hizbullah savaşa girecek mi? Açıklama geldi

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Aksa Tufanı operasyonunun birden fazla cepheye yayıldığını belirterek, "Pozisyonumuzu netleştireceğiz" dedi. İşte detaylar...

03.11.2023-16:32 - (Son Güncelleme: 03.11.2023-16:46)

7 Ekim 2023 tarihinde başlayan Filistin ile İsrail arasındaki çatışma, İsrail’in sivilleri vurması ile katliama döndü. Hastane, sivil toplum alanları ayırtmaksızın Filistinlileri ateş yağmuruna tutan İsrail, Batı’dan aldığı destekle soykırım yapmaya devam ediyor.  

Son günlerde savaşa dair merak edilen ‘Hizbullah savaşa girecek mi?’  sorusuna Hizbullah lideri Hasan Nasrallah canlı yayında açıklık getiriyor. 

İşte Hizbullah lideri Hasan Nasrallah açıklamalarının satırbaşları; 

Aksa tufanı birçok cepheye yayıldı

Aksa tufanı harekatı bir çok cepheye yayıldı.

Kıyamet günü insanların hepsi dirilmiş olacak. Şehitler mutlu olarak kalkacaklar. Rabbimiz şehitleri diridirler diyor onlar ölü değildirler. Ne mutlu şehitlerimize, ne mutlu onlara ki vadedildikleri aleme gittiler. Meleklerin Peygamberlerin oldukları yere gittiler.

Orada ne siyonist kabadayıları ne Amerikan zulmü var.

Biz bu imanla bakıyoruz şehitlerimizin gittiği yola.

Bugün yeryüzünde çok büyük bir savaşa girişmiş durumdalar.

Her ne yaparsa yapsınlar, etkisinden ve operasyonun neden olduğu stratejik sonuçlardan kurtulamayacaklar

"Bu gerçek imandır"

İnsanı açıdan da ahlaki açıdan da bu savaş en büyük en aleni açık Allah yolunda savaştır. Bu halkın dünyada hiçbir benzeri yoktur. Gazzeliler bu insanlar çocuk erkek anne toprağın altından çıkarken buna rağmen "Feda olsun direnişe" nidalarını işitiyoruz. Bu gerçek imandır.

Yaşayacaklarımızı tahmin ederek konuşmamı ona göre yapacağım. Bu Allah yolunda bir savaş. Bu savaşın tam kalbine inen ayağa kalkan insanlara teşekkür ederim. Mücadeleyi destekleyen Irak ve Yemen'e teşekkür ederiz.

ABD tüm silahlarını İsrail'in emrine verdi

57 yıldır Filistinlilerin yaşadığını tüm dünya görüyor.  Binlerce esir siyonistlerin ellerinde bulunuyor. 1967'den bu yana bu kadar baskı ve zulüm görülmemişti. Gazze'de binlerce insan boğucu bir kuşatma altında.  Bu savaş yüce Allah adına yapılacak en büyük savaştır.

ABD tüm silahlarını İsrail'in emrine verdi.

Mihrab Kurt
mihrabkurt@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal