Hindistan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Yeni Kurallar Getirildiğini Duyurdu!

Hindistan Sağlık Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kuralların getirildiğini açıkladı.

29.11.2021-15:54 - (Son Güncelleme: 29.11.2021-15:54)Hindistan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Yeni Kurallar Getirildiğini Duyurdu!

Hindistan, koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kurallar getirildiğini açıkladı. Hindistan Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ülkeye gelen yabancı yolcular için yeni tip koronavirüse (KOVID-19) yönelik yeni kurallar uygulama kararı aldı. Ülkede 1 Aralık'ta yürürlüğe girecek karara göre, Hindistan'a seyahat edeceklerin, planlanan seyahatten önceki son 14 günlük seyahat detaylarını da içeren çevrim içi "bireysel beyan formunu" doldurması gerekiyor. Öte yandan, Bakanlık tarafından belirtilen "risk altındaki ülkelerden" gelen yolcuların, Hindistan'a geldikten sonra PCR testi vermesi gerekecek.

HİNDİSTAN SAĞLIK BAKANLIĞI RİSK ALTINDAKİ ÜLKELERİ SIRALADI

Hindistan Sağlık Bakanlığı, yeni tedbirleri duyurduğu açıklamada risk altında olan ülkeleri de sıraladı. Kararda, "Bu yolcuların, havalimanından ayrılmadan veya bağlantılı bir uçuşa başlamadan önce test sonuçlarını beklemeleri gerekecek. Test sonucu negatif çıkanlar 7 gün boyunca ev karantinasına alınacak. Hindistan'a varışın 8. gününde yenilenen test de negatifse, sonraki 7 gün boyunca sağlık durumlarını kendileri takip edecek" ifadeleri yer aldı. Diğer ülkelerden gelen yolcuların ise "havalimanından ayrılmalarına izin verileceği ve varıştan sonraki 14 gün boyunca sağlık durumlarını kendi kendilerine izleyecekleri" belirtilen kararda, ayrıca toplam yolcu sayısının yüzde 5'ine havalimanında rastgele PCR testi uygulanacağını kaydedildi. Sağlık Bakanlığından yayımlanan ayrı bir bildiride de "risk altındaki ülkeler" kapsamına "Birleşik Krallık dahil Avrupa'daki ülkeler", Güney Afrika, Brezilya, Bangladeş, Botsvana, Mauritius, Yeni Zelanda, Zimbabve, Singapur, İsrail, Çin ve Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi alındı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal