Hıncal Uluç, Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'ı Eleştirdi!

Ünlü yorumcu Hıncal Uluç, Beşiktaş ve takımın teknik adamı Sergen Yalçın hakkında yaptığı açıklamalarla dikkatleri üstüne çekti. Hıncal Uluç'un yaptığı açıklamalar büyük yankı uyandırdı.

21.10.2021-11:51 - (Son Güncelleme: 21.10.2021-12:01)Hıncal Uluç, Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'ı Eleştirdi!

Beşiktaş'ın kendi evinde Sporting Lizbon'a 3-1 kaybetmesinin yankıları devam ediyor. Beşiktaş'ın kaybettiği maçın ardından Beşiktaş ve takımın teknik direktörü Sergen Yalçın hakkında Hıncal Uluç da dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

HINCAL ULUÇ'UN SERGEN YALÇIN YORUMLARI SES GETİRDİ

Hıncal Uluç yaptığı açıklamada, "Salı sabahı çıkan yazımın başlığıydı bu ve o akşam Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde Avrupa'da kalmak için kader maçına çıkıyordu. Sporting Lizbon'u kendi sahasında yenmeliydi ki, 3'üncü olup Avrupa Ligi'nde devam edebilsin. Yenmek ne kelime.. 4 yediler.. Yani, bundan böyle mucize yaratamazlarsa, Avrupa'ya "elveda" dediler.. Salı sabahı çıkan yazıma bir daha baktım.. Aslında 3 yedikleri Başakşehir değil, 4 yedikleri Sporting maçını yazmışım.."

''Takımı kişisel sempati, antipatilerinle yapıyor, sevmediklerini mecbur kalmadan oynatmıyorsun.. Bu bir. Önünde oynanan oyunu okuyamıyor, yanlış hamleler yapıyorsun, iki.. 40'ına yaklaşmış adamları tutar ve sahiplenirken, gençleri, hele Şenol'un keşfedip takıma yerleştirdiği gençleri sevmiyorsun.. Örnek Güven.. Elinde harika bir genç bek var. Güven'le çok iyi ikili akınlar yapan Rıdvan.. Rıdvan çıktığı zaman, onun boşalttığı sağ geriyi Güven kolluyor. (Ki sen İstanbul'da zorla oynattığın Güven'i Avrupa listesine koymadın bile.) Sergen kardeş.. Teknik direktörlüğün ilk şartı "okumayı bilmek"tir.. Çünkü, okuyamazsan, okuyan ödetir!. İşte Emre ödetti!."

''Sahadaki takımın, rakibinden çok daha fazla gol pozisyonuna girdiği halde, bir türlü atamıyor, neler neler kaçırıyordu. Maç okuma yeteneğin olsa "Olmuyor işte, olmuyor" derdin bizim Caner gibi ve bir zar atardın.. Hatırlarım, böyle bir maçta, Galatasaray bir türlü gol atamayınca, Coşkun Hoca (Özarı) o zarı atmış ve Metin Oktay'ı çıkarmıştı. Türk futbol tarihinin en büyük golcüsünü, gol atamadığı maçta kenara almıştı.. Ve kumarı tuttu. Galatasaray o maçı kazandı."

"UEFA sitesinde maçı dakika dakika yazan uzman, "Batshuayi eline geçen sayısız fırsatın bir bölümünü değerlendirse, ofsayta düşme rekorları kırmasa, sonuç çok farklı olabilirdi" dedi. UEFA yazarı maçı okuyordu ama, o sabah yazdım ya, senin "maç okuma, yazman" yoktu ki. "Bu takımla olmuyor. Bir kumar oynamam gerek" bile diyemedin.. Yenilgiyi kabullenip çöktün, oturdun. Oysa, al sana "kumar!." Takımı ve akınları öldüren Batshuayi'yi çıkar. Larin'i ortaya çek. Onun yerine kanada, genç, süratli, hızla çıkan, çıkarken adam eksilten, gerekirse şut atıp, gerekirse harika pas veren Rıdvan'ı koy.."

"Tutarsa.. Maçı döndürürsün. Tutmazsa.. Maçı zaten veriyorsun, bir şey fark etmez. Kumar dediğim o.. Aslında kumar değil. Rakibi iyi analiz etmiş bir hoca olsaydın, maça zaten Rıdvan'la başlardın, N'Sakala ile değil.. Ama sen gençleri sevmiyorsun Hocam.. Sadece okuman, yazman değil, gençlere güvenin de yok!." şeklinde açıklamalarına son verdi.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal