Türk Telekom Fazla Bulunan Ücretlerini Düşürdü

1 Ocak'tan itibaren Adil Kullanım Kotası uygulamasının kaldırılması ile yeni ücretler belli olmaya başladı. Türk Telekom da yüksek bulunan ücretlerini düzenleyerek yeniden paylaştı.

Türk Telekom Fazla Bulunan Ücretlerini Düşürdü

Belli bir kotayı geçen kullanıcıların internet hızını sınırlayan Adil Kullanım Kotası (AKK/AKN) dönemi 1 Ocak'ta bitiyor. Servis sağlayıcılar da yeni dönem ücretlerini tek tek duyurmaya başlarken fiyatlardaki yükselişler tüketicilerin tepkisine sebep olmuştu. Fiyat tarifesini ilk duyuran Türk Telekom'un fiyat tarifesi tüketiciler tarafından fazla bulunmuş ve tepki toplamıştı. Meydana gelen gelişme ardından Türk Telekom, fiyat tarifesini internet sayfasından kaldırarak yeni fiyat tarifesini paylaştı. Türk Telekom'un yeni fiyat listesinde tarifelerin daha uygun şekle getirildiği fark edildi.

1 OCAK ÖNCESİ TAAHHÜTLÜ ABONELER AYNI FİYATTAN HİZMET ALACAK

Yeni dönem ücretlerini duyuran ilk firmalardan biri Türk Telekom oldu. Türk Telekom'un yeni tarifelerinde fiyat yükselişleri dikkat çekerken, daha sonra sitesindeki paket seçeneklerini sildi ve alakalı sayfada tek bir açıklama yer aldı:

"Türkiye'nin interneti Türk Telekom olarak, 1 Ocak'tan itibaren yepyeni bir dönem açıyoruz. Mevcut müşterilerimiz 1 Ocak'tan itibaren mevcut paketlerinin hızında ve ilave hiçbir ücret vermeden limitsiz internetten yararlanabilecek."

1 Ocak tarihinden önce taahhüt vererek aboneliğini sürdüren kullanıcılar, ücretlerinde hiçbir değişiklik olmadan kullandıkları internet paketini Adil Kullanım Kotası olmadan kullanmayı sürdürecek.

İşte Türk Telekom'un tekrar paylaştığı AKK'siz tarifelerinin ücretleri:

4 Mbps: 59,90 TL

6 Mbps: 69,90 TL

8 Mbps: 79,90 TL

16 Mbps: 92,90 TL

24 Mbps: 119,90 TL

35 Mbps: 149,90 TL

50 Mbps: 249,90 TL

100 Mbps: 335,90 TL

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR