Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, geniş mutabakat sağlanmadığı için aday olmayacağı açıklaması yapan Abdullah Gül'e cevap verdi. Abdulhamit Gül, "Kardeşlik hukuku, vefa duygusu ve siyasi ahlak, 'Kardeşim Gül' hitabına, 'Kardeşim Erdoğan' mukabelesinde bulunmayı gerektirirdi" ifadelerini kullandı.

AK Partiden Abdullah Güle ilk yanıt gecikmedi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarıyla ilgili resmi Sosyal Medya hesabından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarıyla ilgili bir açıklamada bulundu.  Abdulhamit Gül, "Kardeşlik hukuku, vefa duygusu ve siyasi ahlak, 'Kardeşim Gül' hitabına, 'Kardeşim Erdoğan' mukabelesinde bulunmayı gerektirirdi" ifadelerini kullandı.

İstanbul'da Ayazağa Kasrı'nda basın mensuplarının karşısına çıkan Abdullah Gül, "Erken seçimlerle birlikte Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu'nun ismimi zikretmesiyle başlayan hareketlilik benim dışımda gelişti. Geniş bir mutabakat söz konusu olursa üstüme düşeni yapmaktan çekinmeyeceğimi söylemişimdir. Temel Bey'in yaptığı görüşmeler neticesinde böyle bir mutabakatın olmadığı görülmüştür. Böylece adaylığımla ilgili bir süreç artık söz konusu değildir" şeklinde konuşmuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.