Siyasi Parti Liderlerinin Ne Kadar Mesafe Katettiği Belli Oldu

Yerel seçimlere artık saatler kala liderlerin katettiği mesafe ölçüldü. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan 53 bin kilometre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 32 bin kilometre, MHP lideri Devlet Bahçeli 8 bin 500 kilometre, İYİ Parti lideri Meral Akşener ise 14 bin 500 kilometre yol yaptı.

Siyasi Parti Liderlerinin Ne Kadar Mesafe Katettiği Belli Oldu

Siyasi Parti Liderlerinin Ne Kadar Mesafe Katettiği Belli Oldu

Siyasi parti liderleri 31 Mart Pazar günü geerçekleştirilecek yerel seçim öncesi yürüttükleri kampanyalarda seçmenlere ulaşmak için kilometrelerce mesafe katetti.

Seçim kampanyasını 8 Şubat'ta Sivas'ta başlatan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugüne dek mitingler için 57 ile giderek 53 bin kilometre yol katetmiş oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise 27 Şubat'ta Batman'dan başlattığı seçim kampanyasında 32 bin kilometre yol yaparak 26 ile gitti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 14 ile giderek yaklaşık 8 bin 500 kilometre yol yaparken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 21 ile giderek yaklaşık 14 bin 500 kilometre mesafe katetti.

LİDERLER ADAYLARINI TANITMAK İÇİN YOĞUN MESAİ HARCADI

Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlerde 30 büyükşehir, 51 il, 519 büyükşehir ilçesi, 403 ilçe, 386 belde belediye başkanı ile 50 bin 313 muhtar adayı seçimilmiş olacak.

Siyasi parti liderleri, seçim çalışmaları çerçevesinde halkla buluşup projelerini aktarmak ve adaylarını tanıtmak için yoğun mesai verdi.

ERDOĞAN, SEÇİM MARATONUNDA 57 VE 17 İLÇEDE VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçim maratonunda, 49 günde 57 il ve 17 ilçede yapılan mitinglerde vatandaşlara hitap etti. Partisinin yerel seçim kampanyasını 8 Şubat'ta Sivas'tan başlatan Erdoğan, aynı günde birkaç miting yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim çalışmalarının son günlerinde bir rekor kırarak aynı güne 8 ilçe mitingini sığdırdı.

Türkiye çapında 17 ilçede partisi tarafından yapılan mitinglerde vatandaşlarla bir araya gelen Erdoğan, son 2 günü ise İstanbul'un ilçelerine ayırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı çerçevesinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile 17 Mart'ta İzmir, 23 Mart'ta Ankara, 24 Mart'ta İstanbul Yenikapı'da yapılan ortak mitinglerine katıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri