Pervin Buldan ve 3 HDP'li Vekil İçin Fezleke Hazırlandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve üç milletvekili için 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan fezleke hazırladı.

Pervin Buldan ve 3 HDP'li Vekil İçin Fezleke Hazırlandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile partinin üç milletvekili için "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan fezleke hazırladı.

BULDAN VE 3 VEKİLE FEZLEKE DÜZENLENDİ

Başsavcılık, HDP İstanbul Milletvekili ve Eş Genel Başkanı Buldan hakkında 21 Haziran 2018'de Siirt Cumhuriyet Meydanı'ndaki konuşması, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer için sosyal medya hesabından 24 Mayıs 2018'deki paylaşımları ile 8 ve 9 Eylül 2018'de Diyarbakır'da gerçekleştirdiği konuşmalar, Tunceli Milletvekili Alican Önlü hakkında 21 Mart 2018'de Tunceli'deki nevruz etkinliğinde gerçekleştirdiği konuşma, Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk için de 21 Mart 2018'de Ağrı'daki nevruz etkinliğinde gerçekleştirdiği konuşma sebebi ile fezlekeler düzenledi.

FEZLEKELER ADALET BAKANLIĞI'NA GÖNDERİLDİ

Fezlekeler, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için TBMM'ye verilmek için Adalet Bakanlığı'na sevk edildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR