Öğrencilerine Hz. İsa Olduğunu Söyleyen Öğretmenin Akıbeti Belli Oldu

Antalya'nın Serik ilçesinde 'kendisinin Hazreti İsa olduğu ve kıyametin ne zaman kopacağını bildiği' yönünde iddialarda bulunan İngilizce öğretmeni açığa alındı.

Öğrencilerine Hz. İsa Olduğunu Söyleyen Öğretmenin Akıbeti Belli Oldu

Öğrencilerine Hz. İsa Olduğunu Söyleyen Öğretmenin Akıbeti Belli Oldu

Antalya'nın Serik ilçesinde 'kendisinin Hazreti İsa olduğu ve kıyametin ne zaman kopacağını bildiği' yönünde iddialarda bulunan İngilizce öğretmeni, hakkında açılan soruşturma kapsamında açığa alındı.

Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, konuya ilişkin açıklama yaparak, Gedik Ortaokulunda İngilizce öğretmeni S.K'nın, 6. sınıf öğrencilerine "kendisinin Hazreti İsa olduğunu söylediği ve kıyametle ilgili iddialarda bulunduğu" bilgisi üzerine olaya müdahil olduklarını kaydetti.

Gerekli tahkikatı başlattıklarını aktaran Şimşek, "İlçe Milli Eğitim Müdürüne talimat verdim. Öğretmenin bugün itibarıyla açığa alma işlemi tamamlandı. Ayrıca olayla ilgili müfettiş istedik. Müfettiş gerekli soruşturmayı yapacak. Taraflardan ve öğrencilerden bilgiler alınacak. Soruşturma sonrasına göre hareket edilecek" diye konuştu.

Gedik Mahallesi Muhtarı ve öğrenci velisi Halil Koca ise öğretmenin okulda anlattığı konuların 11 yaşındaki bir çocuğun psikolojisinin kaldıramayacağı içerikte olduğunu dile getirdi.

Öğretmenin bu davranışıyla kötü örnek olduğunu dile getiren Koca, durumun gerekli mercilere iletildiğini, olayın takipçisi olacaklarını ifade etti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri