Niğde'de Mahsur Kalan Dağcılardan Biri Kurtarıldı

Niğde Demirkazık'ta tırmanış yaparken kaybolan 2 dağcıdan biri kurtarıldı. Çığ altında kalan diğer dağcıyı arama çalışmaları ise devam ediyor.

Niğde'de Mahsur Kalan Dağcılardan Biri Kurtarıldı

Niğde Demirkazık'ta tırmanış yaparken kaybolan 2 dağcıdan biri kurtarıldı. Çığ altında kalan diğer dağcıyı arama çalışmaları ise devam ediyor. Demirkazık'ta kurtarılan dağcının çığ altında kalan Hilal İşcan olduğu ortaya çıktı.

Aladağlar'da Eznevit mevkisinde tırmanış yaparken çığ altında kalan Mustafa Kemal Karakoç ile aynı bölgeden çıkamayan Hilal İşcan'ı kurtarma çalışmaları günün aydınlanmasıyla birlikte yeniden başladı. Olay yerinde mahsur kalan Hilal İşcan'a ulaşan ekipler, kadın dağcıyı helikopterle bulunduğu yerden alarak Adana'ya götürdü.

Çığ altında kalan Karakoç'u arama çalışmaları ise sürüyor. Olay yerine gelen Karakoç'un dağcı arkadaşları da destek amaçlı bekliyor.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Dün, Aladağlar'da Eznevit mevkisinde tırmanış yapan dağcılardan Mustafa Kemal Karakoç çığ altında kalmış, Hilal İşcan ise aynı bölgeden çıkamamıştı. Olay yerine AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri sevk edilmiş, Adana'dan havalanan askeri helikopter de bölgedeki çalışmalara katılmıştı. Bugün kaybolan dağcılardan biri kurtarılırken, diğer dağcıya ise henüz ulaşılamadı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri