Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Almanya'daki skandal ziyareti hakkında sert açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun erör sevici vekil ile poz vermesine çıkıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Berlin'de PKK ve FETÖ'cülerle bir araya gelmesiyle ilgili olarak Başkan Recep Tayyip Erdoğan şu açıklamayı yaptı:

"Bu Kılıçdaroğlu'nun nerede olduğunu gösteriyor. Kılıçdaroğlu'nun vatanseverlik diye bir derdi yok. Bu vatanın, Türkiye'nin düşmanı ile kim yan yana kol kola ise ona ben olumlu bir nazarla bakamam. O partinin toplantılarında, o ismini zikrettiğiniz kadının (Sevim Dağdelen) aynı şekilde YPG'nin, terör örgütünün paçavraları ile konuşma yaparken resimleri var. Sen onlarla nasıl yan yana olabilirsin? Oraya gidip orada da iktidarımızı, Türkiye'yi şikayet ediyor. Buradan bütün basın mensuplarına söylüyorum. Sizin bu noktada yükünüz ağır. Bunların hepsi medyada gündeme getirilmeli. Millete bunları açıkça göstermek ,anlatmak lazım. Hangi partinin mensubudur Almanya'da, bu parti ne iş yapar. CHP seçmenine de bunları en doğru şekilde anlatmak lazım."

İşte o anları özetleyen kare:


Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.