MHP'den İYİ Parti'nin Mersin'de Aday Çıkaramaması Hakkında İlk Yorum

Evrakların geç teslim edilmesi sebebiyle adaylığı kabul edilmeyen İYİ Parti Mersin adayı Burhanettin Kocamaz ile alakalı MHP'den ilk açıklama geldi. MHP Grup Başkanvekili Erhan Akçay, "Zillet ittifakının bir aday çekme operasyonudur bu" dedi.

MHP'den İYİ Parti'nin Mersin'de Aday Çıkaramaması Hakkında İlk Yorum

MHP'den İYİ Parti'nin Mersin'de aday gösterememesi ile alakalı açıklama yapıldı. MHP Grup Başkanvekili Erhan Akçay, İYİ Parti adayı Burhanettin Kocamaz'ın adaylık dosyasının geç teslim edilmesinden sebeple aday olamamasıyla alakalı "Zillet ittifakının bir aday çekme operasyonudur bu." sözlerini kullandı.

A Haber canlı yayınına katılan MHP Grup Başkanvekili Akçay, İyi Parti'nin Mersin'de aday çıkaramaması ile alakalı olarak dikkat çeken açıklamalar yaptı.

İYİ PARTİ CHP'NİN ADAYI VAHAP SEÇER'İ DESTEKLEYECEK

İYİ Parti'nin bu 'örtülü operasyon' ardından Mersin'de CHP'nin adayı, Vahap Seçer'i destekleyeceği alınan bilgiler arasında.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Burhanettin Kocamaz, adaylık listesinin YSK'ya geç verilmesi sebebiyle yerel seçimlerde aday olamadı.

LİSTELER 15 DAKİKA GEÇ TESLİM EDİLDİ

İYİ Parti'nin Mersin İl Başkanlığı heyeti, adaylık listesini 17.00'ın ardından Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) verdi. YSK görevlileri, listenin geç gelmesi sebebiyle Kocamaz'ın adaylığını kabul etmedi. Bu olayın sonrasında İYİ Parti, il yönetimini görevden aldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR