Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı! 8 Mayıs Hava Durumu

Hava durumunu merak edenler için son dakika bilgisi Meteoroloji'den geldi. Meteoroloji yayınladığı raporla vatandaşlara sağanak yağış uyarısında bulundu. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu nasıl? Ülke çapında hangi illerde hava yağışlı olacak? İşte Meteoroloji'den gelen son bilgiler...

Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı! 8 Mayıs Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre; Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Gaziantep, Kilis, Muş ve Bitlis yakınlarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Kırıkkale ve Çankırı çevreleri ile Ankara’nın kuzey ve Sinop’un iç kesimlerinde şiddetli(20-40 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının kuzey ve iç bölgelerde 4 ila 8 derece düşeceği, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında olacağı bekleniyor. Rüzgarın genellikle batı ve kuzeybatı, Doğu Anadolu'da yer yer güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta şiddete eseceği tamin ediliyor.

ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

Bu gece vakitlerinden itibaren Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Kırıkkale ve Çankırı çevreleri ile Ankara’nın kuzey ve Sinop’un iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların şiddetli (20-40 kg/m2) olması tahmin edildiğinden oluşabilecek ani sel, su baskını ve yıldırım gibi sıkıntılara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Bazı illerimizde hava durumu şu şekilde:

İstanbul 11°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

Ankara 8°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (20-40 kg/m2) olması bekleniyor.

İzmir 12°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

Antalya 14°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

Sinop 14°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli (20-40 kg/m2) olması bekleniyor.

Trabzon 13°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

Erzurum 6°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı

Gaziantep 11°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR