Meteoroloji 5 İl İçin Sıcaklık Uyarısı Yaptı

Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ile Bingöl sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkması ön görülüyor. Meteoroloji, yaşlı, çocuk ve hastaları aşırı sıcaklıklardan korunma konusunda uyarıda bulundu.

Meteoroloji 5 İl İçin Sıcaklık Uyarısı Yaptı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ile Bingöl'de sıcaklıkların bugünden sonra artacağını kaydederek, özellikle kronik hastalığı bulunanların güneş ışınlarına maruz kalmaması için uyardı. 

Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, "Bölgemizde havanın Adıyaman'da az bulutlu, Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl'de parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir. Sıcaklıkların 1 ile 3 derece artması beklenmektedir. Rüzgarların değişik yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi beklenmektedir" ifadeleri kullanıldı. 

Sıcaklık konusunda uyarıda da bulunulan açıklamada şu şu ifadelere yer verildi:

"Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmesi sebebiyle başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışınlarının dik geldiği 10.00 - 16.00 saatleri arası güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamaları hususunda dikkatli olmaları ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları önerilmektedir."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR