Kız Kardeşi Evlenmek İstemeyince Boğazını Keserek Öldürdü

Adana'da Suriye asıllı bir genç kız kardeşinin sözlendirdikleri gençle evlenmek istememesi üzerine boğazını keserek öldürdü.

Kız Kardeşi Evlenmek İstemeyince Boğazını Keserek Öldürdü

Adana'nın Kozan ilçesinde boğazı kesilerek katledilen Suriyeli Mukaddes Bağdat Dahir'in (15) katil zanlısı ağabeyi Behsil Dahir (24), verdiği ifadesinde kız kardeşini Suriye'de söz kestikleri kişi ile evlenmekten vazgeçtiği için öldürdüğünü iddia etti.

Olay, dün ilçeye bağlı Çanaklı Mahallesi Eryiğit Sokak'ta oldu. Mukaddes Dahir adlı genç kız, ağabeyi Behsil tarafından boğazı kesilerek öldürüldü. İhbar ardından gelen polis, Behsil Dahir'i gözaltına aldı. Şüpheli Behsil Dahir, emniyetteki ilk ifadesinde kız kardeşini çıkan tartışmada kendisinin öldürdüğünü itiraf etti.

ANNESİNE PARA VERİP EVDEN YOLLAMIŞ

Şüpheli verdiği ifadesinde, "Kız kardeşimi 3 ay önce Suriye'deki bir akrabamız ile sözledik. Fakat kız kardeşim evlenmekten vazgeçtiğini söyledi. Bunun ardından şu an oturduğumuz eve geldik. Evde annem de vardı. Ona 300 TL para verip alışveriş yapmasını söyledim. O evden çıkınca kız kardeşimi banyoya götürüp boğazını keserek öldürdüm" dedi. Şüpheli ifadesinin alınmasının sonrasında Kozan Adliyesi'ne gönderildi. Genç kızın cenazesi ise gerçekleştirilen otopsinin sonrasında yakınları tarafından teslim alınarak ilçe mezarlığında defnedildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR