Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan beraberinde görevden alınan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve milletvekili adayları ile merkez Artuklu ilçesindeki Ravza Caddesi'nde partisinin seçim bürosu açılışında yer aldı.

Açılan seçim bürosuna Türk bayrağı asılmamasını protesto eden esnaf ve mahalle sakinleri, açılıştan önce ev ve iş yerleri ile arabalarına Türk bayrağını astı.

İlçedeki esnafların bazıları ise HDP’ye tepkisini iş yerinde mehter marşı çalarak gösterdi.

Pervin Buldan, seçim bürosunun açılışını yaptıktan sonra ilçeden ayrıldı.

"BU BAYRAK KOLAY KAZANILMIŞ BİR BAYRAK DEĞİL"

İlçe sakini ve esnaf Kamil Mungan, yaptığı açıklamada, HDP'nin seçim bürosu açılışında Türk bayrağı asılmamasını protesto ettiklerini belirtti ve şu şekilde konuştu:

"Kendisini Türkiye partisi olarak ilan eden bir partinin Türk bayrağı asması gerekir. Buna karşılık biz de Türk bayrağı astık. Türk bayrağını görsünler’’ diye konuşan esnaf Mungan, 7 gün 24 saat evinde de Türk bayrağının asılı olduğunu kaydetti.

Esnaf Kamil Mungan, "Hiç kimseden, hiçbir Allah'ın kulundan korkmuyorum. Benim dedem Kurtuluş Savaşı'nda esir kaldı bu bayrak uğruna. Bu bayrak kolay kazanılmış bir bayrak değil. Bu böyle bilinsin’’ diye konuştu.

"BU ÜLKEYİ BÖLDÜRMEYELİM"

İlçe sakini Halil Gürel de arabalarını Türk bayrakları astıklarını ifade etti.

"Türk bayrağı şehitlerin kanı ile sulanmış. Bu vatan kolay kazanılmamış. Bu ülkeyi böldürmeyelim’’ diye konuştu.

İlçe sakini Gürel, "Şu anda başımızdaki hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Allah başımızdan eksik etmesin. Türkiye'yi değiştirdiler. Bütün dünyaya rest çekiyor kimse sesini çıkaramıyor’’ ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.