Kocaeli Gebze Tavşanlı mevkiinde inşa halindeki viyadüğün çökmesi neticesinde 5 işçi enkaz altında kaldı. Kurtarılmaya uğraşılan işçilerle alakalı açıklama yapan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, "Bir kişinin bilinci açık inşallah kurtarırız." dedi.

Kuzey Marmara Otoyolu projesi çerçevesinde Kocaeli'de Gebze Tavşanlı mevkiinde gerçekleştirilen 7 nolu viyadük inşaatında çökme oldu.

Çökme, viyadük başlık ayağı montajının yapıldığı esnada oldu.

HAVADAN BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kocaeli Gebze bölümündeki viyadük çalışmaları esnasında beton blok düştü. Enkaz altında kalan 5 işçiyi kurtarma çalışması devam ediyor. Kazayla alakalı iki müfettiş vazifelendirildi ve inceleme başlatıldı.

KOCAELİ VALİSİ: BİR KİŞİYLE İRTİBAT KURULDUĞU BİLGİSİ VAR

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy şunları ifade etti: "Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Enkaz altında kaç kişi olduğu hususunda net tespit yok. 4 kadar olduğu söyleniyor. Enkaz altındaki bir kişinin bilincinin açık olduğu doğrultusunda bilgiler mevcut. Kurtarma çalışmalarında ulaşmada herhangi bir problemimiz söz husus değil. Kazanın sebebi teknik incelemenin ardından meydana çıkacaktır."

BELEDİYE BAŞKANI KÖŞKER: UMUDUMUZU KORUYORUZ

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker yaptığı açıklamada, "Blok engelli bir zemine düştüğü için bir yaşam boşluğu dediğimiz bir alan var, umudumuzu koruyoruz. Hava koşulları malum, rüzgar yağış var. İş güvenliği manasında titiz çalışan bir firma. İşin başındaki arkadaşlar tecrübeli. İnşallah işçilerimizi kurtarırız" dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.