Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin 2. Yıldönümü sebebiyleke riyakar bir mesaj yayımladı.

KILIÇDAROĞLU ŞANLI DİRENİŞ GÜNÜ KAÇIP FETÖ'CÜLERE ÇANAK TUTTU

15 Temmuz direniş destanının üçüncü gününde çark eden, bu şanlı direnişe 'Kontrollü darbe' ifadelerini kullanarak tanımlama getiren Türkiye'yi işgal planına çanak tutan ve darbe gecesi CHP'li Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine kaçan ve elinde kahvesiyle hain darbe girişimini televizyondan seyreden Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra da 'Adalet' yürüyüşü adı altında tutuklu FETÖ'cü teröristlere Ankara’dan İstanbul’a yürüyerek destek vermişti.

"15 TEMMUZ BİR DESTANDIR, TÜM SİYASİ PARTİLER DİRENDİ"

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 tarihinde anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsünün, vatandaşların ve tüm siyasi partilerin demokrasiye bağlılıkları doğrultusunda kullandıkları "direnme hakkı" sayesinde başarısızlığa uğratıldığının altını çizen CHP lideri Kılıçdaroğlu, "15 Temmuz, yüce Meclisin tek vücut olarak hain namlulara direndiği, vatandaşlarımızın teröristlere geçit vermediği bir destandır. Sokaklarda şehit olma pahasına teröristlere direnen, tanklara karşı koyan vatandaşlarımız, yüce Meclisin çatısı altında toplanarak parlamenter sisteme ve demokrasimize sahip çıkan parlamenterlerimiz, demokrasi kahramanıdırlar’’ şeklinde mesaj paylaştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.