Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün saat 10.30'da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya gelip bir toplantı gerçekleştirmişti. Görüşmenin ardından Akşener ve Karamollaoğlu kameraların karşısına geçip bazı açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İYİ parti olarak tuzak ve hile kovma masası kurmayı düşünüyoruz" ifadelerini kullanırken Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Akşener ile görüştükten sonra yarın da 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşecek.

Ankaradaki kritik görüşmenin ardından ilk açıklamalar

24 Haziran’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimleri öncesi, dün CHP ve HÜDA PAR’ı ziyaret edip toplantılar yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ziyarette bulundu. İYİ Parti Genel Merkezi’ne gelen Karamollaoğlu’nu İYİ Partililer alkışlarla karşılaması dikkatlerden kaçmadı. Basın mensuplarıyla da ziyaretin ilk dakikalarında espirili diyaloglar gerçekleşti İki lider basına kapalı görüşmenin ardından kameraların karşısına geçip açıklamalarda bulundu.

Görüşme hakkında açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Son gelişmeleri değerlendirdik. Bugün İYİ partinin bizlerin önüne kurulan tuzakların aşılmasında sayın Karamollaoğlu ve arkadaşlarının katkıları yakinen biliyoruz. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İYİ Parti olarak tuzak ve hile kovma masası kurmayı düşünüyoruz. Sayın Karamollaoğlu ile uzun bir Türkiye değerlendirmesi yaptık. Görüşmelerimiz devam edecek" açıklaması yaptı

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın