İYİ Parti Burdur Kurucu İl Başkanı Osman Kurt Partisinden İstifa Etti

İYİ Parti Burdur Kurucu İl Başkanı Osman Kurt, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Kurt, 'Burdur, duymazdan gelindi. Marifet üretmek yerine mazeret üretildi. Dahası seçmenin emanetine sahip çıkmak için döktüğümüz ter hiçe sayıldı' ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Burdur Kurucu İl Başkanı Osman Kurt Partisinden İstifa Etti

İYİ Parti Burdur Kurucu İl Başkanı Osman Kurt Partisinden İstifa Etti

İYİ Parti’nin Burdur Kurucu İl Başkanı Osman Kurt partisinden istifa etti Kurt istifasını yazılı açıklama ile ifade etti.

Osman Kurt, partisi için arkadaşlarıyla beraber tüm baskı ve zorluklara rağmen gece gündüz mücadele edildiğini belirtti. Parti için geleceği düşünmeden ülküleri uğruna başarıya odaklanarak talep ettikleri süre içerisinde yeterli sayıda ilçelerde teşkilatlanmaları bitirdiklerinin ifade eden Kurt, 'Yurt genelinde teşkilatlanma çalışmalarımız henüz yeni tamamlanmışken, partimizin girdiği, milletvekili adayı da olduğum Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde teşkilatımızla beraber cansiperane çalıştık. Partimizin ve genel başkanımızın yurt genelinde en yüksek oy oranını almasını sağladık. Bu oy oranı ile şahsıma ve arkadaşlarımıza gösterilen güveni Rabbime şükürler olsun ki boşa çıkarmadık' açıklamalarında bulundu.

'DÖKTÜĞÜMÜZ TER HİÇE SAYILDI'

Kurt istifa açıklamasına şu şekilde devam etti: 'Genel seçim sonrası parti içi bir takım sorunlarla ilgili Genel Başkanımız da dahil olmak üzere genel merkez üst düzey yöneticilerle yaptığımız görüşmelerden maalesef bir sonuç alamadık. Defalarca teşkilat içi sorunların muğlak politikalarla çözülemeyeceği; kişilerin değil ilkelerin hakim olduğu yönetim anlayışının benimsenmesi gerektiğini söylememize rağmen Burdur duymazdan gelindi. Marifet üretmek yerine mazeret üretildi. Dahası seçmenin emanetine sahip çıkmak için döktüğümüz ter hiçe sayıldı. Yanlışların katlanarak devam etmesi, uyarılarımızı dikkate almayarak 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi öncesi teşkilat yapılanması ile ilgili İl Başkanımızın yerine başka bir şehrin İl Başkanına danışılarak karar alınması, teşkilatlara güç vermek yerine kendine güç devşirilmeye çalışılması çıktığımız bu yolu sizlerle yürünemez hale getirdi.'

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR