İhtiyaç Sahiplerine Elektrik Faturası Destekleri Ödenmeye Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 8 Ocak'ta müjdesi verilen ihtiyaç sahibi evlere elektrik tüketim desteği ödemeleri başladı. Kimlik belgesi ve elektrik faturalarıyla PTT'ye giden ihtiyaç sahiplerinin 80 liraya dek olan faturaları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verildi.

İhtiyaç Sahiplerine Elektrik Faturası Destekleri Ödenmeye Başladı

İhtiyaç Sahiplerine Elektrik Faturası Destekleri Ödenmeye Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 8 Ocak'ta müjdesi verilen ihtiyaç sahibi evlere elektrik tüketim desteği ödemeleri başladı. Kimlik belgesi ve elektrik faturalarıyla PTT'ye giden ihtiyaç sahiplerinin 80 liraya dek olan faturaları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verildi.

DESTEK TUTARI KADAR FATURADAN DÜŞÜLECEK

PTT'den yapılacak ödemelerde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tespit edilen destek tutarı kadar tutar faturadan düşülecek. Ödemeler geçmişe dönük 3 ay süresince de yapılacak.

KİŞİ SAYISINA GÖRE DESTEK MİKTARI ARTIYOR

Elektrik tüketim desteği tutarı, hak sahibi adına her ay 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kilovatsaat, 3 kişilik hanelere aylık 100 kilovatsaat, 4 kişilik hanelere aylık 125 kilovatsaat, 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kilovatsaat karşılığı kadar olacak.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz