İstanbullular dikkat! Son günlerde inen sıcaklıklar yerini yağışa devredecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden paylaşılan son hava durumu raporuna göre; salı gününden sonra yağış geliyor... Tahminlere göre; sıcaklıklar yurt çapında inemeyi sürdürecek, 13 Kasım Salı günü ise Marmara Bölgesi batıdan gelen sağanak yağışların etkisi altına girecek.

Gerçekleştirilen son değerlendirmelere göre, ülkenin genelinin parçalı bulutlu, kuzey taraflar ile Güney Ege kıyılarının yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinin ardından İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'nın kuzey tarafları ile Muğla'nın güney taraflarının hafif sağanak yağışlı geçeceği düşünülüyor. Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç taraflarında yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden elde edilen tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik öngörülmüyor. Ülkemiz çapında mevsim normalleri civarında devam edeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise çoğunlukla kuzey ve kuzeydoğu taraflardan hafif, ara sıra orta şiddette esmesi bekleniyor.

Bazı şehirlerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:

Ankara: Az bulutlu 16

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kıyılarının hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 19

İzmir: Az bulutlu 21

Adana: Parçalı ve az bulutlu 25

Bursa: Parçalı, zamanla çok bulutlu 19

Antalya: Parçalı bulutlu 23

Samsun: Parçalı, zamanla çok bulutlu 18

Trabzon: Parçalı bulutlu 18

Erzurum: Parçalı bulutlu 9

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 19

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.