Evlilik Dışı Doğan Torununu Çöpe Atan Kadın: Üşümesin Diye Poşetin Ağzını Bağladım

Erzurum'da evlilik dışı birliktelikten doğan torununu çöpe atan anneanne, "Cami avlusuna bırakmak istedim. Gece yarısı cami açık değildi, bu nedenle çöp konteynerine bıraktım. Poşetin ağzını üşümemesi için bağlamıştım" dedi.

Evlilik Dışı Doğan Torununu Çöpe Atan Kadın: Üşümesin Diye Poşetin Ağzını Bağladım

Evlilik Dışı Doğan Torununu Çöpe Atan Kadın: Üşümesin Diye Poşetin Ağzını Bağladım

Erzurum'da evlilik dışı ilişkisinden doğan bebeğini poşete koyup çöpe attığı iddiasıyla tutuklanan Ayten Kağızmanlı ile annesi Fadime Kağızmanlı'nın yargılanmasına başlandı. Mahkeme başkanının, yeni doğmuş bir bebeğin, çıplak ve aç bir biçimde sokağa bırakıldığında ölme olasılığını düşünüp düşünemedikleri sorusuna anneanne Fadime Kağızmanlı, "Kızımı tuvalette kanlar içinde görünce şoke oldum. Kızım çöpe atmamı istedi fakat ben 'yazık olur' düşüncesiyle cami avlusuna bırakmak istedim. Gece yarısı cami açık değildi, bu nedenle çöp konteynerine bıraktım. Poşetin ağzını üşümemesi için bağlamıştım" dedi.

Olay, geçen sene 28 Ağustos'ta Pasinler ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi'nde oldu. Yakınlarının düğünü için Kayseri'den Pasinler'e gelen Ayten Kağızmanlı, misafir olduğu evin tuvaletinde doğum yaptı. Ayten Kağızmanlı, durumu annesi Fadime Kağızmanlı'ya aktardı ve evlilik dışı birliktelikten doğurduğu erkek bebeğini çöpe atmaya karar verdi. Fadime Kağızmanlı, çöp poşetine koyduğu torununu çöp konteynerine attı.

AĞLAMA SESİNİ DUYDULAR

DHA'nın aktardığına göre, sabah namazı için bölgedeki Hasan Dede Camii'ne giden Seyfettin Çiftçi, çöp konteynerinden gelen bebek ağlama sesini duydu. Çöpte poşet içerisinde bebek olduğunu fark eden Çiftçi, cami imamından yardım istedi. İmam Kamil Turgut ve Seyfettin Çiftçi, polis ve sağlık birimlerine haber verdi. Gelen ambulansla bebek hastaneye sevk edilirken, polis, yaptığı araştırmanın sonrasında Ayten Kağızmanlı ve annesi Fadime Kağızmanlı'yı gözaltına aldı. Tedavisi sona eren bebek, Erzurum Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne verildi. Ayten Kağızmanlı ve Fadime Kağızmanlı ise tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR