AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Muharrem İnce’nin seçim vaatlerine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Sizinle aramızda farklı bir bağ var. Sizleri gönülden selamlıyorum. Buralara gelene kadar çok saldırılara maruz kaldık. Darbe girişimleri gördük. Siz Bay Kemal'den, Bay Muharrem'den terörle mücadele ile ilgili bir tek söz duydunuz mu? 53 Kürt kardeşimin ölümüne sebep olanı cezaevinde ziyaret ediyor. Bay Muharrem ne yüzle vatandaşların karşısına çıkıyor’’ dedi.

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

‘’Denizli biliyorum şu güneşte çok yandınız. Bu tahammülünüz var ya, 24 Haziran'da bahar ferahlığına dönüşecek. 24 Haziranda cumhurbaşkanlığında şahsımı, Meclis'te AK Parti'yi destekliyor muyuz? Sizlerin desteği, irade, erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak’’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

‘’Kardeşlerim AK Parti 16 yıldır bu ülkeye sadece ve sadece hizmet getirmiştir. Yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan. Demokrasi yolundan, projelerimizden yatırımlarımızdan biz asla taviz vermedik.’’

BAY MUHARREM SEN İSTİFA EDECEK MİSİN?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnce’ye teklifini sürdürdü ve ‘’Onlar birbirine şunu söylüyor, yenildin de yenildin. Size bir dinletiyim. Bay Muharrem sen birinci çıkamazsan istifa edecek misin? Milletim seni de sandığa gömecek. Görünen köy kılavuz istemez. Bay Muharrem çırak bile değil. Buna çok kızıyor. Senin Genel Başkan'ın da öyle. Biz uluslararası camiada Türkiye'yi büyüttük. Davos'ta one minute dedik. BM'de dünya 5'ten büyüktür dedik’’ diye konuştu.

BAY MUHARREM ADAM OLACAKSIN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’ye yapılan yatırımlara ilişkin şu şekilde konuştu:

‘’Bunlara 5 koyun verin kaybeder gelirler. Yaptığımız yatırımlarda Denizli çok büyük pay aldı. Denizli'ye 22.5 milyar dolarlık yatırım yaptık. AK Parti bu ya, Erdoğan bu ya. Çok çalıştık. Söz verdim şu kadar zamanda Aydın-Denizli bölünmüş yolunu yapacağız dedik. Yaptık. Bay Muharrem adam gibi adam olacaksın.’’

BİZİM DE MİLLET BAHÇEMİZ VAR

Denizli’ye de millet bahçesi müjdesi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Denizli'ye bir stat yapıyoruz. Karşılığında da Denizlispor'u Süper Lig'de görmek istiyoruz. Eski stadyumu da millet bahçesi yapacağız. Al çocuğunu git, yat, yuvarlan. İngilizin Hyde Park'ı varsa bizim de millet bahçemiz var. TOKİ vasıtasıyla 11 bin 405 konutu hayata geçirdik, bundan haberin var mı Bay Muharrem. Denizli'ye biz geldik 16 yılda 358 kilometre bölünmüş yol yaptık’’ diye konuştu.

‘’TERBİYESİZ’’

Muharrem İnce’nin Kadıköy’de yaptığı mitinge ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Kadıköy'de miting yapıyor. Tabanını bağırtıyor, 'hırsız Erdoğan' diye. Terbiyesiz. Kim bağırtıyor Bay Muharrem. Belgen var mı? Terbiyesiz. Man Adası dediniz, yargı 179 bin TL tazminata mahkum etti sizi. Milletim sizi sandığa gömecek" diye konuştu.

 "KIRAATHANENİN NE OLDUĞUNU BİLMİYORSUN"

Muharrem İnce’nin kıraathane bilgisizliğini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Kıraathanenin ne olduğunu da bilmiyorlar. Kıraathanenin anlamı şudur; okuma evi. Burada kitaplar olacak, kek çay, internet olacak. Burada vatandaşlar kitap okuyacak senin gibi kağıt oynamayacak, okey taşı atmayacak’’ şeklinde konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.