Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı, 768 Kadro İhdas Edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan '31 numaralı' Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı bakanlık ve kurumlara 768 kadro ihdas edilirken, yükseköğretim kurumlarının personel pozisyonlarına yönelik düzenleme gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı, 768 Kadro İhdas Edildi

Değişikliklere göre, Adalet Bakanlığının merkez teşkilatına 18 genel müdür yardımcısı, 88 daire başkanı, 1 müdür ve 2 müdür yardımcısı ile 250 tetkik hakimi olmak üzere 359 kadro ihdası gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığının yurt dışı teşkilatına 10 ateşe ve 40 eğitim müşaviri olmak üzere 40, Diyanet İşleri Başkanlığının merkez teşkilatına 40 musahhih, 40 hizmetli ve 10 bekçi ile taşra teşkilatına da bir ilçe müftüsü olmak üzere 96 kadro ihdası yapıldı.

Devlet Arşivleri Başkanlığına çeşitli unvanlarda 127 kadro ihdası gerçekleşirken, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığına (TİKA) 8 başkanlık danışmanı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına da 2 başkanlık müşaviri kadrosu ihdası yapıldı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesine ise 30 profesör, 20 doçent, 30 doktor öğretim üyesi ve 45 araştırma görevlisi olmak üzere 125 kadro ihdasıgerçekleştirildi.

Bununla birlikte TİKA'daki 5 başkanlık müşaviri kadrosu da yapılan düzenleme ile iptal edildi.

Dieğr yandan, TİKA ve Devlet Arşivleri Başkanlığındaki başkanlık danışmanı kadrolarının mali ve sosyal hak ve yardımlar ile diğer özlük hakları bakımından Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığındaki başkanlık müşavirine denk olmasına karar verildi.

AR-GE PROJELERİNDE ÇALIŞTIRILACAKLAR İÇİN AÇIKTAN ALIM İZNİ KALDIRILDI

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde gerçekleşen bir başka düzenlemeyle yükseköğretim kurumlarının araştırma-geliştirme (Ar-Ge) projelerinde çalıştırılacak personel için açıktan alım izin şartı kaldırıldı.

MÜBAŞİR UNVANLI KADROLAR 'GİH' SINIFINA ALINDI

Kararnamedeki diğer bir değişiklik ile yargı organlarında çalışan mübaşir kadroları "Genel İdare Hizmetleri Sınıfı"na (GİH) alındı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri-->