17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.33°
  • Ankara 20°
  • Izmir 24°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7199
Euro6,4216
Altın258,51

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ' Gerekirse Sincar'a Gideceğiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teröristlere mücadelede kararlılık mesajı verirken ‘’Gerekirse Sincar'a gideceğiz, gereğini yapacağız’’ ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ' Gerekirse Sincar'a Gideceğiz'

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak’ta halka seslendi.

"SON İKİ YILDA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BELİNİ KIRDIK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son iki yılda gerçekleştirdiğimiz başarılı operasyonlarla terör örgütünün belini kırdık’’ ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Edirne'deki teröristi ziyaret etmek suretiyle milletin karşısına cumhurbaşkanı adayı olarak çıkanlardan olmadık, olmayacağız. Bay Muharrem ziyarete oradan başlıyor, türbe ziyaret ediyor. Vah zavallı vah. Sen Edirne'deki bu teröristi ziyaret edeceğine gel milletten helallık al. Oradan icazet almanın bir anlamı yok, sana bir şey de kazandırmaz" diye konuştu.

'DİĞER TERÖR BATAKLIKLARINI KURUTMAK İÇİN ADIMLARI ATMAYA BAŞLADIK'

Sadece Afrin operasyonlarında öldürülen terörist sayısının 4 bin 497, Kuzey Irak'ta 446, yurt içinde 443 olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrin'den sonra diğer terör bataklıklarını da kurutmak için gerekli adımları atmaya başladık" diye konuştu.

"BUNUN BEDELİ TÜM TERÖRİSTLERE ÖDETECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "34 yıldır bu milletin evlatlarını katletmenin bedelini elebaşıları başta olmak üzere tüm teröristlere ödeteceğiz. Gerekirse Sincar'a gideceğiz, gereğini yapacağız. 34 yıldır milletimize musallat edilen bu yılanın kafasını adım adım kopartıyoruz. Terörü bu ülkenin gündeminden tamamen kaldırmakta kararlıyız. Terörün kapımıza dayanmasını beklemiyoruz, terör bize gelemeden biz onun kaynağına gidiyoruz’’ ifadelerini kullandı.

"BU MİLLET SANA HADDİNİ BİLDİRECEK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sayın İnce bütün operasyonların başındaki bizim kahraman komutanımıza, İsmail Metin komutanımıza ne diyor? 'Senin apoletlerini sökeceğim' diyor. Ya benim bu milletim bir defa senin gibi haddini bilmez birisine 24 Haziran'da zaten haddini bildirecek. Sen ne zamandan beri Hitler oldun ya?" şeklinde konuştu.

"ÖDLERİ KOPUYOR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim FETÖ'cüleri paketleyip yargıya teslim etmemizden en az o alçaklar kadar buradaki uzantılarının da ödü kopuyor’’ diye konuştu.

"TERÖR OPERASYONLARIMIZI ANA MUHALEFETE RAĞMEN YAPTIK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tüm başarılı terör operasyonlarımızı anamuhalefete rağmen, CHP'ye rağmen, Bay Kemal'e rağmen, Bay Muharrem'e rağmen yaptık’’ diyerek muhalefete yüklendi.

"HADDİNİ BİL"

Cumhuriyet halk Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Metin Temel Paşa alakalı sözlerine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Benim masama nasıl otururmuş, benim konuşmamı nasıl alkışlarmış? Ya senin haddine mi? Ben onun da paşasıyım. Anayasa'ya göre ben şu anda hepsinin paşasıyım. Ama bu cahil bunu da bilmiyor ki. Bu konuşmamda takdir edilecek yeri alkışlamıştır, senin haddine mi, sen kimsin, haddini bil."

"TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU'NA 1000 KİŞİ ALINACAK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018 senenin sonuna kadar Türkiye Taşkömürü Kurumu'na 1000 kişi alacaklarını, bu rakama gelecek 2019 yılında 500 kişi ilave edeceklerini müjdeledi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri