CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Tazminatı Ödemek İçin Evini Satıp Borç Almış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Man Adası davası için ödediği tazminatı nasıl ödediğini açıkladı. Kılıçdaroğlu tazminatı ödemek için evini satıp akrabasından 200 bin lira borç almış.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Tazminatı Ödemek İçin Evini Satıp Borç Almış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve akrabalarının Man Adası'na para transferi gerçekleştirdikleri doğrultusundaki açıklamaları sebebiyle ödemeye mahkum edildiği tazminat bedelini nasıl ödediği canlı yayında açıkladı. Kılıçdaroğlu, " Burhaniye'deki evimi sattım ve 200 bin TL yakınımdan borç aldım" dedi.

TOPLAM 1 MİLYON 369 BİN TL

Kılıçdaroğlu'nun, Erdoğan ve akrabalarının Man Adası'na para transferi gerçekleştirdikleri iddiaları ardından İstanbul'da açılan 5 ayrı tazminat davasında ödemeye mahkum edildiği toplam manevi tazminata karşılık İstanbul 3. İcra Dairesi'ne yatırdığı ücret, 1 milyon 369 bin 788 liraya vardı.

"AKRABAMDAN BORÇ ALDIM"

FOX TV'de ekranlara gelen İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk olan Kılıçdaroğlu, canlı yayında bu tazminat ücretlerini nasıl ödediğini söyledi. Burhaniye'deki villasını sattığını ancak buradan gelen paranın yetersiz gelmesi sebebiyle akrabasından 200 bin TL borç aldığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "O davalarını kazanıp paramı geri alacağım. Vekillerde tazminata mahkum ediliyorlar. Vekiller bir fon kurulmasını önerdi. Vatandaşlar zarflar içinde para gönderdi." dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri-->