21 Ağustos 2019
  • Istanbul 25°
  • Ankara 20.56°
  • Izmir 27°
İmsak 04:36
Güneş 06:11
Öğle 13:13
İkindi 17:00
Akşam 20:04
Yatsı 21:33
BIST96.032
Dolar5,7355
Euro6,3682
Altın277,87

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan Salda Gölü Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü'nde yapılacak millet bahçesi için, "Özel koruma bölgesinde yapılaşma olmayacak" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan Salda Gölü Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan Salda Gölü Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sakarya'da, Salda Gölü ile alakalı açıklamalar yaptı. "Özel çevre koruma bölgesinde hiçbir yapılaşma olmayacak." diyen Kurum, "Günlük konaklamaya müsaade edilmeyecek. Salda hepimizin Salda hep güzel kalacak'' ifadelerini kullandı.

Kurum'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"DOĞAYI NASIL KORURUZ DİYE DÜŞÜNEREK HAREKET EDİYORUZ"

Salda ile alakalı millet bahçesi ihalemizin sürecini başlattık. Gündem olan millet bahçesi ile ilgili geçmişini ve ne yapmak istediğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları kapsamında 2023 şehirleri çerçevesinde yapacağımız her projeyi yaparken doğayı nasıl koruruz diye düşünerek hareket ediyoruz. 6 ay önce Burdur'umuza gittiğimizde Salda'yı ziyaret ettik.

"KAÇAK YAPILARI YIKTIK, HİÇBİR YAPILAŞMA OLMAYACAK"

Araçların kıyıya dek girdiği çöplerin dağ oluşturduğunun tespitini yaptık. Bunun sonucunda araçlar kıyıya dek gelip burada hem doğal güzelliklere zarar veriyorlardı gelenlerin doğal güzellikleri görmesine mani oluyorlardı. Araçların buraya girmesini önleyecek doğal ahşap bariyelerde koyduk. Bu alana araçlar giremiyor. Özel çevre koruma bölgesinde hiçbir yapılaşma olmayacak. Kaçak yapıları yıktık, hiçbir yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Günlük konaklamaya müsaade edilmeyecek. Salda hepimizin Salda hep güzel kalacak.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri