Ankara Emniyet Müdürlüğü: Kılıçdaroğlu Cenazeye Gideceğini Bildirmedi

Ankara Emniyet Müdürlüğü, CHP tarafından, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çubuk'taki cenaze törenine katılacağına dair yazılı veya sözlü bir bildirimde bulunulmadığını açıkladı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü: Kılıçdaroğlu Cenazeye Gideceğini Bildirmedi

Ankara Emniyet Müdürlüğü bir açıklama yayınladı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Çubuk ilçesinde dün meydana gelen olayla ilgili bir açıklama yayınladı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

BİLGİ VERİLMESİ GEREKİYOR

"Koruma Hizmetleri Yönetmeliği Kapsamında Hazırlanan Koruma Personeli Talimatnamesinin, 'Korunan şahsın il dışı ziyaretlerinde 48 saat önce mahallin mülki amirince nereye, hangi amaçla gideceği, ne kadar sürede ne kadar kalacağı, (açık adresle birlikte) ne amaçla gideceği dilekçe ile bildirilecek, koruma görevlisi de koruduğu şahsın il dışı seyahatlerinde gidiş-geliş tarihi ve saatlerini ilgili büro amirliğine bildirilecektir' maddesi gereğince korunan kişilerin il merkezi dışına yapacakları ziyaretlerde Koruma Şube Müdürlüğümüze yazılı olarak bilgi verilmesi gerekmekte, bu bilgiler doğrultusunda gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır. Bunun önceki örnekleri ektedir.

YAZILI YA DA SÖZLÜ BİLGİLENDİRME YAPILMADI

Ancak Çubuk ilçesi Akkuzulu köyünde gerçekleşen cenaze töreni ile ilgili olarak daha önceki dış ilçe programlarında yapıldığı gibi Sayın Genel Başkanın katılacağına dair Emniyet Müdürlüğümüze yazılı bir bilgilendirme yapılmadığı gibi sözlü olarak da bildirimde bulunulmamıştır."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri