İzmir'deki Büyük Uyuşturucu Operasyonunda 10 Tutuklama

Uluslararası sularda emniyet, jandarma ve sahil güvenlik ekiplerinin bir gemiye gerçekleştirdiği operasyonda 5 ton esrarın ele geçirilmesinin ardından, adliyeye sevk edilen 14 şüpheliden 10’u tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

İzmir'deki Büyük Uyuşturucu Operasyonunda 10 Tutuklama

İzmir'de büyük uyuşturucu operasyonunda, 10 kişi tutuklandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 3 ay önce deniz yolu ile yüklü miktarda uyuşturucu maddenin Türkiye'ye getirileceği bilgisi üzerine operasyan düzenlemişti.

250 MİLYON TL DEĞERİNDE UYUŞTURUCU

Alınan bilginin üzerine teknik ve fiziki takip başlatmış ve uluslararası sularda; emniyet, jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından bir gemiye yönelik düzenlenen operasyonda yaklaşık 250 milyon TL değerinde 5 ton toz esrar ele geçirilmişti.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK OPERASYONU

Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu olarak belirtilen baskından sonra "Pervin Oğulları" isimli teknede yakalanan uyuşturucular, geçtiğimiz günlerde İzmir’e getirilmişti. Olaya ilişkin gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen 14 şüpheliden 10’unun tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildiği bildirildi. Öte yandan adreslerinde yakalanamayan 3 şüpheli hakkında ise yakalanma kararı çıkarıldığı açıklandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri