Alkollü Araç Kullanmaktan Ehliyetine El Konulan Sürücü Alkollüyken Kaza Yaptı

Isparta’da sürücü belgesi daha önce 4 kez alkolden el konulan alkollü şahıs, bu kez alkollü şekilde seyrettiği sırada zincirleme kazaya neden olarak yaralandı. Hastanede gerekli tedavisi yapılan sürücünün ehliyetine 2036 yılına kadar el konuldu.

Alkollü Araç Kullanmaktan Ehliyetine El Konulan Sürücü Alkollüyken Kaza Yaptı

Alkollü Araç Kullanmaktan Ehliyetine El Konulan Sürücü Alkollüyken Kaza Yaptı

Ahmet Şahan yönetimindeki otomobil, Vatan Mahallesi Mustafa Kazak Caddesi'ndeki trafik ışıklarında bekleyen Hasan Çetin'in kullandığı 34 PKF 76 plakalı ve Abdi Gökcen idaresindeki 32 FU 640 plakalı otomobillere çarptı.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine 112 Acil Sağlık ile itfaiye ekipleri sevk edildi. Sıkıştığı yerden itfaiye ekiplerince çıkarılan Şahan, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

3.24 Promille Yaptığı Kazada Bu Kez Ehliyetine 2036 Yılına Kadar El Konuldu

Polis ekipleri tarafından yapılan incelemede, yaralanan sürücünün 3.24 promil alkollü olduğu tespit edildi. Daha önce 4 kez ‘Alkollü şekilde araç kullanmaktan’ dolayı ehliyetine 2031 yılına kadar el konulan sürücünün, bu kez sürücü belgesi bulunmadığı halde tekrar araç başına geçtiği ve bununla birlikte 3.24 promil alkollü şekilde kazaya karıştığı ortaya çıktı.

Emniyet güçleri, kazaya sebep olan ve aynı kazada yaralanan alkollü sürücüye cezai işlem uyguladıktan sonra 5 yıl daha ehliyetine el koyunca, bu kez süre 2036 yılına dek uzadı.

Diğer taraftan, kazayla ilgili tahkikat başlatıldığı öğrenildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri