AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, ‘Türkiye'de her Salı günü CHP Grubunda bir hareketlilik mevcut. Bunu kendine alışkanlık edindi. Bir insanın kafasında ya fikir olur ya küfür olur. Demek ki beyni küfürle meşgul.’ açıklamalarında bulundu.

Anadolu Yayıncılar Derneğinin gerçekleştirdiği, ‘Anadolu Sohbetleri’ programında bulunan Yazıcı, ‘erken seçim’ iddialarının siyaset efsanesine çevrildiğini söyledi.

‘Türkiye gibi bir ülkede seçimler neden erken yapılsın?’ sorusunu ileten Yazıcı, AK Parti'nin iktidara geldiğinden şimdiye kadar seçimlerin zamanında gerçekleşmesi konusunda kararlı bir tavır sergilediğini belirtti. Yazıcı, ‘Erken seçim yapmayı gerektirecek nedenler olursa elbette zamanında yapacağız diye inat, ısrar yapılmaz. Fakat seçimin öne alınmasını gerektirecek hiçbir neden ortada yok. Seçimler zamanında olacak’ dedi.

Muhalefetin ittifak kurma hazırlıkları içerisinde Abdullah Gül'ün adının gündeme geldiğinin ifade edilmesi üzerine Yazıcı, ‘Abdullah Gül’ün ülkenin çıkarlarıyla, geleceğiyle ilgili meselelerde büyük hassasiyet içinde olduğunu sanıyorum. Dolayısıyla tavrını, duruşunu ona göre belirleyecektir kanaatindeyim.’ açıklamasını yaptı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.