Ağrı'da kaybolmasının 18 gün ardından dere kenarında cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ölümüyle alakalı devam eden soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan babasının amcasının oğlu Mehmet Aydemir, çıkarıldığı mahkeme tarafından 'kasten öldürme' suçundan tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

"RESMİ AÇIKLAMANIN YAPILMASINI BEKLİYORUM"

Leyla Aydemir cinayetiyle alakalı bir kişinin tutuklanmasının sonrasında İHA muhabirine telefonda açıklama yapan baba Nihat Aydemir "Dosyada gizlilik kararı bulunuyor. Ne olduğunu bu kişinin hangi kanıtlarla tutuklandığını bilmiyoruz. Resmi açıklamanın gelmesini bekliyorum. Resmi açıklama yapıldıktan sonra lazım olan açıklamayı ben de yapacağım. Bir kimseyi suçlamamız doğru olmaz" dedi.

CİNAYETİ KUZENİ Mİ İŞLEDİ?

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından devam eden soruşturma çerçevesinde Leyla'nın kaybolduğu ve ardından cansız bedeninin bulunduğu köyde aramalar ve gözaltına alınanlar oldu. Gözaltına alınanlardan, daha önceden sosyal medyada 'Leyla'nın katili amcası çıktı' haberlerinde ismi geçen ve baba Nihat Aydemir'in amcasının oğlu olan Mehmet Aydemir, çıkarıldığı mahkeme tarafından 'kasten öldürme' sıçlaması ile tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.