Adnan Oktar Soruşturması Tamamlandı: 870 Yıl Hapsi İsteniyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Adnan Oktar suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı

Adnan Oktar Soruşturması Tamamlandı: 870 Yıl Hapsi İsteniyor

Adnan Oktar Soruşturması Tamamlandı: 870 Yıl Hapsi İsteniyor

Adnan Oktar ve grubuna yönelik yürütülen soruşturmada sona gelindi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 171'i tutuklu 226 kişi şüpheli, 125 kişi de müşteki olarak yer alıyor.

870 YIL HAPSİ İSTEMİ  

Suç Örgütü elebaşı Adnan Oktar'a ilişkin talep edilen cezanın detayları ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından  hazırlanan iddianamede, Adnan Oktar’ın 870,5 yıla kadar hapsinin istendiği belirtilid. Oktar hakkında çok sayıda suç isnadı bulunuyor.

DOLANDIRICILIK, TEHDİT, KASTEN ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS...

İddianamede Oktar'a ilişkin, 'Hakaret' suçundan 2 yıla kadar, 'Kişiler Arasındaki Konuşmaların Dinlenmesi Ve Kayda Alınması' suçundan 15 yıla kadar, 'Dolandırıcılık' suçundan 15 yıla kadar, 'Tehdit' suçundan 2 yıla kadar ceza istenirken 'Kişisel Verilerin Kaydedilmesi' suçundan 82,5 yıla kadar, 'Kasten Adam Öldürmeye Teşebbüs' suçundan 40, suçun kamu görevlisine işlenmesinden 9 sene hapis istendi.

Yine Oktar'ın 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmamakla Birlikte, Örgüte Yardım Etme' suçundan 31 yıla kadar, '5607 Sayılı Kaçakçılık Kanununa Muhalefet Etmek' suçundan 15 yıla kadar, 'Resmi Belgeyi Bozmak Yok Etmek Veya Gizlemek' suçundan7,5 yıla kadar, 'Resmi Belgede Sahtecilik suçundan 5 yıla kadar ve 'Suçluyu Kayırma' suçundan 5 yıla kadar hapis talep edildi.

Oktar'ın bu şekilde toplam 870,5 sene hapsi istendi.

İddianamenin, örgütün iskeletini detayları ile anlatan 'çatı' niteliğinde olduğu belirtildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR