Göztepe Teknik Direktörü Nestor El Maestro'dan Fenerbahçe Maçı Öncesi Açıklamalar!

Göztepe Teknik Direktörü Nestor El Maestro, Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında kendi sahalarında oynayacakları Fenerbahçe karşılaşması öncesinde yapmış olduğu açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti.

25.11.2021-18:25 - (Son Güncelleme: 25.11.2021-18:25)Göztepe Teknik Direktörü Nestor El Maestro'dan Fenerbahçe Maçı Öncesi Açıklamalar!

Spor Toto Süper Lig'de bu hafta kendi sahasında Fenerbahçe'yi konuk edecek olan Göztepe'de son haftalarda işler pek yolunda gitmiyor. Ligde haftalardır galibiyet hasreti devam eden Göztepe, Gürsel Aksel Stadyumu'nda oynayacağı Fenerbahçe karşılaşmasında galibiyet alarak bu kötü seriyi sona erdirmek istiyor.

NESTOR EL MAESTRO'DAN FENERBAHÇE AÇIKLAMASI

Fenerbahçe karşılaşmasının hazırlıklarının gerçekleştirildiği antrenmanın ardından Göztepe Teknik Direktörü Nestor El Maestro, basın mensuplarıyla bir araya gelerek zorlu karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulundu.

Göztepe Teknik Direktörü Nestro El Maestro, Fenerbahçe karşılaşması ile ilgili olarak basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamalarda ;

FENERBAHÇE MAÇINDA GALİBİYET İÇİN...

İçinde bulunduğumuz zorlu bir süreç var. Puan açısından iyi bir yerde değiliz, bu açıdan baktığımızda 1 puan bizi mutlu etmiyor, daha fazla puanlar almamız lazım. Bir an önce daha fazla puanlar toplayıp takımımızı daha güvenli yere taşımamız gerekiyor. Fenerbahçe maçına bakacak olursak da bizim takımımızın her karşılaşmayı kazanabilecek gücü var. Her maçta galibiyet alabiliriz. Bunun için Fenerbahçe’ye karşı saygı duyuyoruz ama biz bu maçta galibiyet için sahada olacağız. Takımımızın bunu yapabilecek gücü var.

GARİP BİR İSTATİSTİK YAKALADIK

İç sahada daha az puan alıyoruz buna sebepler arıyorum. Normalde takımların kendi sahalarında kazanma ihtimalleri çok daha yüksek olmalı. Bizde bu biraz tersine oluyor. Fenerbahçe gibi bir takımı dış sahada yenmek, iç sahada yenmekten daha zorludur. Bu anlamda biz de bu maçta kendimizi daha şanslı olarak görüyoruz. Dört maç evimizde gol atamadık ama deplasmanda gol bulabiliyoruz. Bu da garip bir istatistik. Kendi evimizde çok fırsat yakalıyoruz ama bunları değerlendiremiyoruz. Dış sahada bu kadar fırsat yaratmamamıza rağmen gol bulabiliyoruz. Buna karşı iyi bir plan yapıp, bu değişik istatistiği değiştirmek için çalışacağız.

BAŞARIYA GÖTÜRECEK OLAN SİSTEM...

Kariyerimde birçok sistem, varyasyon denedim. Bu anlamda da bir sonraki maçta beni başarıya götürebilecek sistemi uygulamaya çalıştım. Santrforlu veya santrforsuz olmak benim planlarımı değiştirmiyorum. Benim için önemli olan başarıya giden yoldur. Brown Ideye’nin çok iyi bir kariyeri var. Geçmiş kariyerindeki gibi iyi oyunlar çıkarabileceğini antrenmanlarda görebiliyorum. Bu saatten sonra yaş itibarıyla Premier Lig’e gitmesini beklemiyoruz ama gerçekten iyi işler yapabiliyor. Şu anda diğer arkadaşlarımız fırsat buluyorlar fakat Brown’ın da sonradan oyuna girip destek vereceği çok maçlar olacak.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal