Gören hayrete düştü! Parkta yürüyen kadını okla vurdular

Çin'de açık havada antrenman yapmaya çıkan bir okçu, akılalmaz bir kazaya neden oldu. Yay elinden kayınca ok tekleyerek o an oradan geçen kadının gözüne girdi. İşte haberin detayları...

22.06.2022-14:25 - (Son Güncelleme: 22.06.2022-14:25)

Çin’de hayrete düşüren olayda, açık havada antrenman yapmaya çıkan bir okçunun 60 cm’lik oku başarısız atışı nedeniyle o anda oradan geçen kadının suratına saplandı. 

Yüzünün bir kısmından girip diğer kısmından çıktı 

Hız kesmeden hastaneye kaldırılan kadının çığlıkları hastane koridorda yankılandı. Öte yandan ok çok sert olduğu için doktorlar, itfaiyeden destek istedi. Adı henüz açıklanmayan hasta, Kuzeybatı Çin, Shaanxi Eyaleti, Xi'an'da yer alan bir hastanede tedavi edilirken görüntülendi ve okun açıkça yüzünün bir kısmından girip diğer kısmından çıktığı kamera kayıtlarında açık bir şekilde görülüyordu. 

Olaya itfaiye müdahale etti 

Akılalmaz olayda itfaiyeciler oku kesmek için demir kesici makas kullandı. Kadının sağ gözünün hemen altından giren çelik ok, neyse ki şakağına denk gelmedi. Yerel haberlere yönelik, kadın, okçuluk becerilerini geliştirmeye çalışan bir adam tarafından yanlışlıkla vuruldu. 

Polis yaşanan feci olaya yönelik soruşturma başlattı fakat Çin'de oklar ve yaylar spor ekipmanı olarak sınıflandırılıyor ve eğlence amaçlı kullanım için düzenlenmiyor. Talihsiz kadının ise hastanedeki tedavisi sürmeye devam ediyor.


Hüsna Gizem Güven
husnagguven@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal