Google Chrome'dan Sevindiren Haber!

İnternet tarayıcısı olan Google Choreme için sevindirici haberi kullanıcılarına duyurdu. Chrome artık daha sık ve daha hızlı güncellemeler yayınlayacak.

05.03.2021-15:28 - (Son Güncelleme: 05.03.2021-15:28)Google Chrome'dan Sevindiren Haber!

Google, internet tarayıcısı Chrome için kararlılık, güvenlik veya hız ile ilgili yeni güncellemelerini genellikle altı haftada bir yayınlıyordu. İnternet devi, 2021'in 3. çeyreğinde Chrome 94 ile başlayarak bu güncellemelerini altı yerine dört haftada bir yayınlayacağını duyurdu. Yani Chrome'a güncellemeler daha hızlı gelecek ve yenilikler daha sık sunulacak.

Bu dört haftalık güncelleme döngüsü, kullanıcıya sürekli yeni özellikler ile yepyeni deneyimler sunacak. Google ayrıca sekiz haftada bir olmak üzere Genişletilmiş Kararlılık güncellemesi de yayınlayacak. Bu güncellemeler ise güvenlik ve stabilite odaklı olacak.

Google'ın açıklamasına göre; Genişletilmiş Kararlılık güncellemesi Chrome'un beta sürümüne iki haftada bir gelecek. Ancak nihai sürüme ulaşması sekiz haftayı bulacak.

Google'ın RAM tüketimi hakkında açıklama yapmaması maalesef ki herkesi üzüyor. Dünyanın en çok RAM tüketen tarayıcısı konumunda olan Chrome, güncellemelerin daha sık yayınlanması ile bu sorunun üstesinden de gelecek gibi görünüyor.

En çok tercih edilen tarayıcı konumunda olan Chrome'un; Windows ve macOS'in yanında iOS ve Android'de de yenilikler sunmaya devam edeceği belirtiliyor. Ancak mobil uygulamalara ne gibi özelliklerin geleceği ile ilgi bir gelişme duyurmadı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR