Genel Kuruldan karar çıktı: Fenerbahçe'ye 4 maddelik yetki verildi

Fenerbahçe, gerçekleşen olağanüstü genel kurul toplantısında yapılan oylama sonucu 4 madde için yönetim kuruluna tam yetki verilmesi kararlaştırıldı.

02.04.2024-23:22 - (Son Güncelleme: 02.04.2024-23:22)

Fenerbahçe'de bugün Ülker Stadyumu’nda gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısında mevcut yönetim kuruluna görev süresinin sonuna kadar 4 madde konusunda yetki verildi.

Oy birliğiyle kabul edildi

Genel kurul toplantısına gerekli çoğunluk olan 22 bin 588'in üzerinde sarı-lacivertli üye katılım sağlanırken Trabzonspor-Fenerbahçe maçında meydana gelen olaylar ve son dönemde Türk futbolunda yaşananlara istinaden alınabilecek aksiyonlar için üyelerden yetki istendi. İstenen yetkiler oy birliği ile kabul edildi.

İşte o yetkiler

1 - Uygun bir tarihe ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması halinde 2023 Süper Kupa müsabakasına çıkmamak veya 2023 Süper Kupa müsabakasına U19 takımıyla katılmak

2 - Önümüzdeki sezondan itibaren iki sezon Türkiye Kupası'na katılmamak veya önümüzdeki 2 sezon U19 takımıyla katılmak

3 - Türkiye'de futbol faaliyetleriyle ilgili kararlardan bağımsız olarak yurt dışı yapılanması hususlarında gerekli yol haritasını belirlemek ve hayata geçirmek

4- Futbol paydaşları dışında yapılan müdahaleler ile Türk futbolunun geldiği ve sürdürülemez nokta itibarıyla UEFA ve FIFA'nın ilgili kurullarına gerekli aksiyonların alınması için başvuruda bulunmak.


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal