Gaziantep'te otobüs şoförü bayılan kız çocuğunu hastaneye yetiştirdi!

Gaziantep merkez Şehitkamil ilçesindeki Beykent Mahallesi'nde Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüse binen Rümeysa Taşo, otobüs otogarın önüne geldiği anda araç içerisinde kendini kötü hissetmeye başladı. Fenalaşan kız çocuğu, bir süre sonra durumu daha da kötüye gitti. Hemen ardından otobüste baygınlık geçirdi.

23.06.2022-15:24 - (Son Güncelleme: 23.06.2022-15:24)

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne ait halk otobüsünde 16 yaşındaki kız çocuğu baygınlık geçirdi. Yaşanan olayı fark eden şoför, seyir ettiği güzergahtan çıkarak otobüsü en yakın hastanenin Acil Servisine sürdü. Şoförün duyarlı olmasıyla beraber otobüsle hastaneye yetiştirilen kız çocuğu tedavisinin ardından taburcu edildi. Otobüste yaşanan  panik ile kız çocuğunun hastaneye yetiştirilme anı anbean otobüsün ve hastanenin güvenlik kameralarına yansıdı.

Otobüste baygınlık geçirdi

Gaziantep merkez Şehitkamil ilçesindeki Beykent Mahallesi'nde Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüse binen Rümeysa Taşo, otobüs otogarın önüne geldiği anda araç içerisinde kendini kötü hissetmeye başladı. Fenalaşan kız çocuğu, bir süre sonra durumu daha da kötüye gitti. Hemen ardından otobüste baygınlık geçirdi.

Ani tansiyon düşüklüğü sonucu fenalaştı

Otobüste baygınlık geçiren kız çocuğunu fark eden diğer yolcular ve otobüs şoförü Ahmet Teke,  ilk müdahaleyi otobüste gerçekleştirdi. Rümeysa Taşo'nun durumunun gittikçe kötüleşmesi üzerine şoför Teke, normal güzergahından çıkarak otobüsü en yakın hastane olan Özel Anka Hastanesi'nin Acil Servisine sürdü. Otobüsle hastaneye yetiştirilen kız çocuğu, bir yolcu tarafından kucaklanarak hastane acil servisinde sağlıkçılara teslim edildi. Otobüsteki panik ile baygın çocuğun acil servise getirilme anları güvenlik kameralarına yansıdı. Sağlıkçılar tarafından Acil girişinde sedyeye konulan Rümeysa Taşo, hastanede tedavi altına alındı. Ani tansiyon düşüklüğü sonucu fenalaştığı ve baygınlık geçirdiği belirlenen kız çocuğu, tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi.

Ani tansiyon düşüklüğü sonucu fenalaştı

“Şoför arkadaş örnek bir davranış sergilemiş, Allah razı olsun”

Kızını hastaneye yetiştiren otobüs şoförüne minnetlerini dile getiren baba Hasan Hüseyin Taşo, “Kızımın otobüste tansiyonu düşmüş. Şoför arkadaş da sağ olsun kendisini hastaneye yetiştirmiş. Hastane de bizi bilgilendirdi ve biz de hemen kızımızın yanına geldik. Çok şükür kızım iyi. Herhangi bir rahatsızlığı yoktu. Sıcaktan ve kalabalıktan fenalaşarak baygınlık geçirmiş. Şoför arkadaş örnek bir davranış sergilemiş. Ben şoför arkadaşa çok teşekkür ediyorum. Bu durum karşısında insanlık ölmemiş diyebiliyoruz. Allah kendisinden razı olsun. Böyle bir iyilik yaptığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

Yaşanan anları anlatan otobüs şoförü Ahmet Teke yaptığı açıklamalarında “Seyir halindeyken kamerada aracın orta kısımlarında bir hareketlilik gördüm. Aynadan baktığımda bir kız çocuğunun fenalaştığını ve yolcuların müdahale etmeye çalıştığını gördüm. Sonra aracı emniyetli bir yere çekerek müdahale etmeye çalıştım ama durumu kötüleşmeye başladığı ve çenesi kilitlendiği için amirlerime de sorarak en yakın hastanenin acil servisine sürmeye karar verdim. Sonrasında fenalaşan kız çocuğunu normal güzergahtan çıkarak hızlı bir şekilde hastanenin acil servisine yetiştirdim. Yani biz bu işi yolcularımız için yaptığımızdan yolcuların can güvenliği de bize emanet. O yüzden bizim için can güvenliği her şeyden önemli” ifadelerini kullandı.

Ertuğ Güveniş
ertugguvenıs@outlook.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal