Fransız Sunucunun Türk İHA’sı Sorusuna Aliyev Gülerek Cevap Verdi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransız kanalı France 24 ile bir röportaj gerçekleştirdi. Sunucunun sorduğu “Kaç tane Türk drone’nunuz var?” sorusuna Aliyev, “Yeterince var” cevabını verdi.

15.10.2020-12:10 - (Son Güncelleme: 15.10.2020-12:31)Fransız Sunucunun Türk İHA’sı Sorusuna Aliyev Gülerek Cevap Verdi

İşgalci Ermenistan’a karşı yürüttüğü mücadelede, Ermeni kuvvetlerine karşı büyük zaferler elde etmeye devam eden Azerbaycan, Türkiye'den aldığı İHA ve SİHA'larla başarısına başarı katıyor.

Ermenistan’ın işgal hareketinin seyrini değiştiren bir başarı sergileyen Türk Bayraktar TB2 sayesinde sahada birçok zafer elde eden Azerbaycan, her fırsatta Türkiye'yle olan dayanışmasının da altını çiziyor.

"YETERİNCE DRONE'UMUZ VAR"

France 24 kanalına konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, verdiği röportajda Türk İHA'larının saha çatışmasında Ermeni kuvvetlerine büyük zarar verdiğini açıkladı.

Fransız muhabirin "Kaç tane Türk drone'unuz var?" sorusuna gülerek "Yeterince var" yanıtını veren Aliyev, sayı vermenin güvenlik açısından doğru olmadığını vurguladı.

"TÜRK DRONE'LARI ERMENİSTAN'A 1 MİLYAR DOLARA MAL OLDU"

Türk İHA'ları sayesinde 1 milyar dolardan fazla Ermeni mühimmatının yok edildiğini söyleyen Aliyev, işgalci kuvvetlere karşı Azerbaycan ordusunun tüm silahlarını bir yana koyarak en büyük başarıyı İHA'lar sayesinde elde ettiğini söyledi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR