Yerli İHA Aksungur’dan MAM-L Mühimmatı İle Rekor Uçuş

TUSAŞ’ın geliştirdiği yerli ve milli İHA Aksungur, rekorları alt üst etmeye devam ediyor. Daha önce havada 49 saat kalan Aksungur, bu kez tam mühimmatla 1 günden fazla uçtu.

18.09.2020-12:16 - (Son Güncelleme: 18.09.2020-12:35)Yerli İHA Aksungur’dan MAM-L Mühimmatı İle Rekor Uçuş

Yerli İHA Aksungur rekorlarına bir yenisi daha ekledi. Daha önce havada 49 saat kalarak zor bir işi başaran araç, bu kez tam mühimmatla rekor denemesi yaptı. Toplam 12 adet MAM-L ile 28 saat uçan Aksungur, Türk ordusunun havadan neler yapabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi.  

20 BİN FİT İRTİBADA TAM MÜHİMMAT UÇUŞ

TUSAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, Aksungur'a yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. aracı Aksungur, ilk kez tam mühimmat kapasitesiyle 20 bin fit irtifada 1 günden fazla uçtu. Daha önce 49 saat havada kalan Aksungur, diğer imkan ve kabiliyetleriyle de dikkati çekiyor.

ROKETSAN’IN MAM-L MÜHİMMATI KULLANILDI

750 kilogram yüksek faydalı yük taşıma kapasitesiyle gece/gündüz her türlü hava koşullarında istihbarat, gözetleme, keşif ve taarruz görevlerini gerçekleştirebilen Aksungur, bu kez de ROKETSAN tarafından geliştirilen 12 adet MAM-L mühimmatıyla 28 saat uçuş gerçekleştirdi.

Aksungur, 6 istasyonunu da doldurarak ilk kez 12 adet MAM-L ile 1 günden fazla uçuş görevi gerçekleştirmiş oldu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR