Fırtına Balıkçıları Vurdu! Tezgahların En Ucuz Balığı İstavrit Oldu

Geçtiğimiz günlerde yurdun çeşitli noktalarında etkili olan fırtına, balık tezgahlarını da vurdu. Bununla birlikte tezgahların balıksız kalması, balık fiyatlarını da ikiye katladı. İstavritin, tezgahların en ucuz balığı olduğu görüldü.

03.12.2021-09:31 - (Son Güncelleme: 07.12.2021-17:15)Fırtına Balıkçıları Vurdu! Tezgahların En Ucuz Balığı İstavrit Oldu

Balıkçılar, fırtına sebebiyle denize açılamayınca balık tezgahları da boş kaldı. En ucuz balığın istavrit olduğu görüldü. İstavrit, tezgahların en ucuz balığı olurken kilosu ise 35 TL'den satılıyor. Balıkçıklar ise fiyatların önümüzdeki günlerde 10-20 TL düşeceğini söylüyor.  

TEZGAHLARIN EN UCUZ BALIĞI İSTAVRİT

Geçtiğimiz zamanlarda etkisini gösteren lodosun denizlerdeki balık bolluğunun azalttığını vurgulayan balıkçı Muammer Arguç, ‘Balık fiyatları en az 10-15 lira yükseldi. Balıklar şu anda azalmış durumda. Denizden en fazla istavrit çıkıyor. Fırtınaların azalmasıyla balıklar bollaşır ve fiyatlar ucuzlar. En ucuz balık istavrit, kilosu şuanda 30-35 TL arasında değişiyor. Hava şartlarının düzelmesiyle istavritin kilosu 20-25 TL'ye kadar düşecektir. Hamsinin kilosu 40-45 TL'den satılıyor. Çupranın 70-100 TL, levrek 100-125 TL arasında değişiyor. Balık sezonu şuanda bitmiş değil. Önümüzdeki günlerde havalar düzelirse fiyatlar 15-20 TL düşecektir. Balık avı sezonu bitene kadar halkımız balığa doyacak’ ifadelerini kullandı. 

Beylikdüzü'nden balık almak için geldiğini dile getiren Şükrü Buzuloğlu, ‘Tezgahlara baktığımda en ucuz balığın istavrit olduğunu görüyorum. 2 kilo istavrit alacağım. 5-6 kişilik bir aile için yeterli’ dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal