Filistin’de insanlık dramı: İsrail'in Refah'a düzenlediği saldırılarda 100'den fazla ölü, yüzlerce yaralı

İsrail'in, Gazze'nin Mısır sınırındaki Refah şehrine düzenlediği saldırıda 100'den fazla kişinin hayatını kaybettiği ve yüzlerce kişinin yaralandığı bildirildi. İsrail, bölgeyi güvenli bölge olarak tanımlayarak gerçekleştirdiği saldırının ardından bölgede büyük bir insanlık trajedisi yaşandı. Saldırı sonucu evleri yıkılan, sağlık hizmetlerindeki sıkıntılarla karşılaşan sivil halkın durumu endişe verici bir hal aldı.

12.02.2024-09:43 - (Son Güncelleme: 12.02.2024-10:38)

Refah'ta yaşanan saldırı, bölgedeki gerilimi artırdı ve uluslararası toplumun dikkatini çekti. Olay, İsrail ve Filistin arasındaki uzun süredir devam eden çatışmanın bir parçası olarak değerlendiriliyor. Bu durum, bölgedeki barış ve istikrar çabalarını daha da zorlaştırabilir. Uluslararası toplum, olaya ilişkin endişelerini dile getirirken, bölgede güvenliğin sağlanması ve sivillerin korunması için çağrılarda bulunuyor. Yaşanan insanlık trajedisinin çözümü için diplomatik çabalara vurgu yapılırken, taraflar arasında barışçıl bir çözüm bulunması için uluslararası girişimlerin artması bekleniyor.

Topçu atışları, denizden saldırı..

İsrail'in, Gazze'nin Mısır sınırındaki Refah kentine düzenlediği saldırılarda 100'den fazla kişinin hayatını kaybettiği ve yüzlerce kişinin yaralandığı bildirildi. Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, Refah'taki hastane yetkilileri, İsrail'in saldırılarında 100'den fazla kişinin öldüğünü, yaralanan yüzlerce kişinin hastanelere ulaştığını belirtti. Saldırılarda sivillerin evlerinin de hedef alındığı ve bölgedeki hastanelerin tehlikeli durumdaki yaralılarla dolu olduğu ifade edildi. Kuveyt Hastanesi Müdürü Suhayb el-Hıms, hastanenin çok tehlikeli durumdaki yaralılarla dolu olduğunu, yeterli ilaç ve serum bulunmadığını aktardı. Savaş uçaklarının yanı sıra topçu atışları ve denizden yapılan yoğun ateşle eş zamanlı olarak gerçekleşen hava saldırıları, özellikle yerinden edilmiş kişilerin barındığı evleri ve camileri hedef aldı. Uluslararası toplum, olaya ilişkin endişelerini dile getirirken, İsrail'in saldırıları bölgedeki gerginliği artırarak uluslararası tepkilere yol açtı.Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal