FETÖ'nün Sözde Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı Hakkında Dava Açıldı

MİT operasyonuyla Kırgızistan'dan getirilen FETÖ'nün sözde Orta Asya genel sorumlusu Orhan İnandı hakkında “silahlı terör örgütü kurma veya yönetme” suçlamasıyla iddianame hazırlandı.

16.07.2021-18:08 - (Son Güncelleme: 16.07.2021-18:11)  FETÖ'nün Sözde Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı Hakkında Dava Açıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçlan Soruşturma Bürosu tarafından yapılan FETÖ/PDY yurtdışı yapılanması soruşturması sona erdi.

İnandı'nın FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün yurtdışı yapılanması içinde ülke imamı ve Orta Asya sorumlusu olduğu, örgüt ile iltisaklı SAPAT Eğitim Kurumları'nda yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptığı, örgüt tepe yönetimi ile birebir irtibatlı olduğu tespit edildi.

İDDİANAME HAZIRLANDI

ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen ve yurt dışına kaçan üst düzey örgüt üyelerinin vatandaşlık almalarına ve barınmalarına yardımcı olduğu iddia edilen İnandı hakkında “silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" suçundan iddianame hazırlandı. İnandı hakkında Ankara Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

İnandı savcılıktaki ifadesinde, 2017 yılından bu yana FETÖ'nün Orta Asya Sorumlusu olduğunu itiraf etmişti.

ELEBAŞI VE ÖKSÜZ İLE GÖRÜŞTÜ

FETÖ elebaşı Gülen ile yüz yüze görüşmeleri olduğuna dikkat çeken İnandı, son görüşmesini ise 2021 yılı Mart ayında yaptığını belirtti.

15 Temmuz darbe girişiminin iki numaralı sivil sanığı Adil Öksüz'ü tanıdığını ifade eden İnandı, "36 yıldır bu oluşumun içindeyim" demişti. 


DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal