Eskişehir'de Motosikleti Çalınan Kadın Hırsızlara Seslendi

Eskişehir’de geçimini zor şartlar altında hurda toplayarak sağlayan Zeliha Akbulut’un üç tekerlekli motosikleti çalındı.

17.01.2022-11:45 - (Son Güncelleme: 17.01.2022-11:45)Eskişehir'de Motosikleti Çalınan Kadın Hırsızlara Seslendi

Motosiklet hırsızları yine iş başında. Bu kez geçimini zor şartlar altında hurda toplayarak sağlayan Zeliha Akbulut'un hurda topladığı üç tekerlekli motosikleti çalındı.

Üç tekerlekli motosikleti çalınan Akbulut, hırsızlara sesini duyurmak isteyerek; “Ben paramı çöpten kazanıyorum, zor şartlarda çalışıyorum. Üç gündür uyku uyuyamıyorum Allah rızası için motorumu bana geri getirsinler” çağrısında bulundu.

GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Eskişehir’in Eskibağlar Mahallesinde yaşanan olay 12 Ocak'ı 13 Ocak'a bağlayan gece saat 00:35 sularında gerçekleşti. Kumlubel Sokak'ta park halinde bulunan, 26 AEL 235 plakalı üç tekerlekli motosiklet, henüz kimliği belirlenemeyen bir hırsız tarafından çalındı. Sokakta bulunan güvenlik kamerası kayıtlarından yaşanan hırsızlık anı görüntülendi.


HIRSIZLARA SESLENDİ 

Yaşanan hırsızlık sonrası gözyaşlarına engel olamayan Zeliha Akbulut; “Motorumu kim aldıysa lütfen, Allah rızası için getirsin. Ben çok zor şartlarda para kazanıyorum. Lütfen istiyorum motorumu geri. Motorumu bana geri versinler, benim onu ödeyebilecek bir durumum yok. Motorum olmazsa benonun parasını ödeyemem. Lütfen, Allah rızası için motorumu geri getirsinler bana. Beni zor durumda bıraktılar, ben üç gündür uyku uyumuyorum. Sırtımda yaralar çıktı, yazık değil mi bana? Ben çöpten kazanıyorum paramı, yazık değil mi? İnsansa, Allah rızası için getirsinler motorumu. Davacı olacağım. Motorumu bana geri getirsinler, zor şartlarda para kazanıyorum. Zor imkanlarda, soğukta çalışıyorum. Ellerime bak. Her yerim yara bere içinde. Üzüntüden üç gündür uyku uyuyamıyorum. Allah rızası için motorumu bana geri getirsinler lütfen” sözleriyle hırsızlara seslendi. 


GÜVENLİ DİYE PARK ETTİĞİ YERDE MOTOSİKLETİ ÇALINDI

Motosikletini yerinde göremeyen Zeliha Akbulut, polis ekiplerine olayı ihbar etti ve “Bana bu motoru patronum aldı. Ortak aldık motoru, belli bir bölümünü ben verdim, yarısından fazlasını da ona ödemem şartıyla patronum aldı. Kolum rahatsızdı ve ayaktan fren olmadığı için motoru ben kullanamıyordum. Buraya park ediyorduk. Depom burada, etrafta kameralar var ve güvenli diye arkadaşım motoru buraya koymuş. Gitti, çalındı motor, yok. Sabah bir geldim, motor yerinde yok. Arkadaşları aradım acaba onlar mı aldı diye, sonra aklıma geldi motorun anahtarları ve ruhsatı bende. Sonra karakola gittim, müracaat ettim” ifadelerinde bulundu. 

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal