Erva İsminin Anlamı Nedir?

Bebek sahibi olmaya hazırlanan çiftler, çocuklarına en güzel ismi seçmek için hummalı bir araştırma içine girerler. Daha çok kız çocuklarına göre bir ismin anlamını sizler için inceleyeceğiz. Erva isminin anlamı nedir? Erva ismi kız çocuklarına konur mu?

23.01.2021-17:54 - (Son Güncelleme: 23.01.2021-17:54)Erva İsminin Anlamı Nedir?

İsimlerin anlamları araştırılan konular arasında yer alıyor. Özellikle halk arasında yaygın olarak kullanılmayan bazı isimler daha çok merak ediliyor. Onlardan biri de Erva ismidir. Erva ismi daha çok kız çocuklarına konulan isimlerden biridir. İsimlerin anlamları kadar o isimlerin karakter üzerindeki etkileri de araştırılıyor. Peki Erva isminin anlamı nedir? 

ERVA İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

Kız çocuğuna Erva ismini koymak isteyen ebeveynler tarafından ismin taşıdığı anlam da oldukça merak ediliyor. Çünkü isimlerin karakter üzerinden bir etkisinin olacağı düşünülüyor. Son yıllarda popüler hale gelen bu ismin birden fazla anlamı bulunuyor. Bu anlamlardan bir tanesi ise yumuşaklık, letafet, dolgunluk, hafiflik ve güzel görünümlülük. Bunun yanı sıra susuzlara su veren güzel anlamını da taşıdığı biliniyor. Aynı zamanda çok güzel genç ve son derece cesur ve yiğit adam gibi anlamları yer alıyor.

Erva ismi dinen caiz olmayan isimler listesinde yer almıyor. Bu nedenle bu konuya da dikkat eden ve önem veren ebeveynler, anlamından ve söylenişinden memnun olurlarsa bu ismi çocuklarına koyabiliyorlar. Aynı zamanda Erva isminin Hz. Muhammed’in halalarından bir tanesinin ismi olduğu biliniyor.

ERVA İSMİNİN ANALİZİ

İsimlerin karakterler üzerinde etkisinin olduğuna dair bir inanç hakimdir. İsimlerin analizleri de bir bebeğe isim seçerken detaylı bir şekilde inceleniyor. İsim analizi sürecinde her bir harfin bir karakter özelliğini temsil ettiğinden yola çıkılarak bir açıklama yapılıyor. Buna göre Erva isminin harfleri ve temsil ettiği özelliklere bakalım;

E: Sıkıntılardan kurtulabilmek adına mücadele eden

R: Sert bir yapıya sahip

V: İçe dönük ve umursamaz

A: Enerjik ve atılgan

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR