Ermenistan Ordusu Paşinyan'a İstifa Çağrısı Yaptı

Ermenistan ordusu, Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi. Başkan halkı sokağa çıkması için çağrıda bulundu.

25.02.2021-11:17 - (Son Güncelleme: 25.02.2021-11:17)Ermenistan Ordusu Paşinyan'a İstifa Çağrısı Yaptı

Ermenistan ordusu, Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi.

Dağlık Karabağ bölgesinde Azerbaycan ordusu karşısında büyük bir hezimet yaşayan Ermenistan ordusu, suçu Başbakan Paşinyan'da buldu.

ORDU İSTİFASINI İSTEDİ

Ermenistan ordusu, Başbakan Paşinyan'ı istifaya çağırdı.

Bu girişim, ilk olarak Rus basını tarafından dünyaya duyuruldu. Ermenistan Başbakanı Paşinyan, ülkede bir darbe girişiminin olduğunu açıkladı.

Anadolu Ajansı, Ermenistan Genelkurmay Başkanı ve üst rütbeli komutanların, Başbakan Paşinyan’ı istifaya davet eden bir bildiri yayınladığını duyurdu.

PAŞİNYAN DİRENİYOR

Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan da ilk açıklama geldi. Görevini bırakma niyetinde olmayan Paşinyan, vatandaşı sokağa çağırdı.

GENELKURMAY BAŞKANINI GÖREVDEN ALDI

Paşinyan, Ermenistan Genel Kurmay Başkanını görevinden alındı.

Ermenistan ordusundan yapılan açıklamada:

''Ermenistan Cumhuriyeti Başbakanı ve hükümeti Ermeni halkı için bu kritik durumda artık yeterli kararlar alamayacaktır. Ordu, uzun bir süre, Silahlı Kuvvetleri itibarsızlaştırmayı amaçlayan saldırılara, sabırla tahammül etti, ancak her şeyin bir sınırı var. Silahlı Kuvvetleri, halkıyla düşmana karşı savaşmak için görevini onurla yerine getirmiştir. Mevcut yetkililerin verimsiz yönetimi dış politikadaki ciddi hatalar ülkeyi çöküşün eşiğine getirdi'' diye açıklama yaptı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR