Eren Bülbül'ün Annesinden İmamoğlu'na: Şimdiye Kadar Neden Gelmediniz?

11 Ağustos 2017'de PKK'lı teröristler tarafından 15 yaşında şehit olan Eren Bülbül'ün kabrini aradan 3 yıl geçtikten sonra ziyaret eden İmamoğlu, hak ettiği tavırla karşılaştı. Anne Ayşe Bülbül, Ekrem İmamoğlu'na 'Şimdiye kadar neden gelmediniz?' dedi.

01.08.2020-18:20 - (Son Güncelleme: 01.08.2020-19:11)

11 Ağustos 2017'de PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül'ün, annesi Ayşe Bülbül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun oğlunun mezarını ziyareti ile ilgili olarak ''Şimdiye kadar neden gelmediniz?'' dedi.

Kurban Bayramı'nı geçirmek için memleketi Trabzon’a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki perşembe günü şehit Eren Bülbül'ün kabrini ziyaret etti. 

Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül, oğlunun mezarını ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na haklı çıkışlarda bulundu. Eren’in 3 yıl önce şehit olduğunu söyleyen Ayşe Bülbül, ''3 yıldır niye beni arayıp sormadı ? Ben hiç kimseyi dışlamam. Kimseyi suçlamam. Yalnız benim burukluğum, Kemal Kılıçdaroğlu’nun hanımı ve Ekrem İmamoğlu’nun hanımı; Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmesi çok koydu.

Benim Eren’imi kim şehit etti? 40 yıldır yaşadığım kapının önünde Eren’imi şehit verdim. Eren’imi kim şehit etti? PKK şehit etti. Eren’imi şehit eden PKK’nın başını ziyaret edenin keyfi mi geldi? Benim Eren’im akşama kadar bir tabak yemeğe çalışırdı.

O yavrunun günahı neydi? Benim yavrum neden şehit oldu? Demek ki bu kişilerin benim yavrumun bir parça ekmeği bulup yememesi onların keyfini mi getirdi?'' dedi.

'ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?'
İmamoğlu ile bizzat görüşmediği için soracağı soruları soramadığını dile getiren anne Ayşe Bülbül, ''Soracaktım ki ona benim yavrumun, 15 yaşındaki bir çocuğun şehit olması size hiç mi üzüntü vermedi? Bakacaktım ne diyecekti.

Yanında oturup soracaktım ona. Şu yavruya buraya gelip bakınca, senin duygun nedir? Onun şimdiye kadar gelmemesinin nedenini soracaktım.

Şimdiye kadar neden gelmediniz? Benim tek üzüntüm keşke Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etmeseydiniz. Bana deseler ki ziyaret et, ben bir ana olarak gidemem. Onu cezaevinde ziyaret etmeyin bana karşı. Geleceklerini bilgi verdiler bana ama ben gelmedim.

Üç yıl oldu, o zaman başkan değildi ama bir vatandaştı, gelip benim duygularımı alıp, acıma ortak olabilirdi. Ben yolları, kapıları bekleyen bir anayım''

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR