Elektrik Faturalarıyla İlgili Numan Kurtulmuş'tan Flaş Açıklama! Ağır Oldu Farkındayız Diyerek Tarih Verdi

Yüksek gelen faturalar karşısında vatandaşlar isyan ederken AK Parti'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş; gelen faturanın ağır olduğunu, bunun farkında olduklarını söyleyerek tarih verdi. 

07.02.2022-12:01 - (Son Güncelleme: 07.02.2022-12:40)

Son yapılan zamlarla birlikte elektrik fiyatlarında yüksek bir artış oldu. Faturalara gelen yüksek zamlar vatandaşları isyan ettirdi. Özellikle elektrik faturaların yüksekliği sosyal medyada yoğun eleştirilere neden olurken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Elektrik faturaları ile ilgili şikâyetlerin artması nedeniyle en düşük tarife miktarını aylık 150 kilovattan 210 kilovata yükselttik. İnşallah bu düzenleme dar gelirli vatandaşlarımızı bir nebze rahatlatacaktır. Milletimizin her derdi her acısı bizim ilk ve olmazsa olmaz önceliğimizdir." ifadelerinde bulunmuştu. Konuyla ilgili AK Parti'den yeni bir açıklama daha geldi. 

AĞIR BİR FATURA OLDU BUNUN FARKINDAYIZ 

Dünya gazetesinden Maruf Buzcugil ve Canan Sarıkaya'nın sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, faturalarla ilgili konuştu. Kurtulmuş: "İlk planda yüksek enflasyon ortaya çıkınca asgari ücret ve memur ve emeklilerin ücretlerinde iyileştirmeler yapıldı. Temmuz ayında yeniden gözden geçirilecek. Bir taraftan da doğalgaz fiyatlarının 4'te üçünü, elektrik faturalarının yarısını devlet ödedi. Bunun hazineye getirdiği olağanüstü bir yük var. Bu zam maalesef 1 Ocak itibariyle vatandaşımıza yansıdı. Ağır bir fatura oldu, bunun farkındayız ama zorunlu, kaçınılmaz bir durumdu." dedi. 


ENFLASYONDA BİRKAÇ AY İÇİNDE GERİLEME OLACAK 

Enflasyonun birkaç ay içerisinde gerileceği vurgusunu yapan Numan Kurtulmuş: "İnşallah birkaç ay içinde enflasyon geriye doğru gidecek vatandaşın alım gücü daha iyi bir noktaya gelecek. Bazı mallarda KDV'nin düşürülmesi konusunda çalışma var. Her şeyin farkındayız, nerede ne eksik var biliyoruz, önümüzde bir seçim var. Siyaseti bilen tecrübeli bir kadroyuz. Sanki ekonomideki bu gelişmeleri, muhalefet görüyor da biz görmüyoruz algısı çok haksız bir algıdır. Vatandaşımızın siyasi değerlendirmeleri içinde ekonomiyi çok öncelediğini biliyoruz doğal olarak, haklı olarak böyledir biz daha çok oy versinler diye değil vatandaşın ihtiyacı olan belli bir hayat seviyesini tutturabilmesi ya da onun altına düşmemesi için ne lazımsa, eldeki imkân neyse bunları kullanarak devam ediyoruz." açıklamalarında bulundu.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal