VakıfBank, Kredi Faiz Oranlarını İndirdi

VakıfBank, yaptığı açıklama ile kredi faiz oranlarını indirdiğini açıkladı. Yapılan indirimle vatandaşların binlerce lirası cebinde kalacak.

VakıfBank, Kredi Faiz Oranlarını İndirdi

VakıfBank, Kredi Faiz Oranlarını İndirdi

VakıfBank'tan yayınlanan açıklamaya göre banka borç yapılandırma ve KOBİ'lere destek kredilerinin sonrasında konut, taşıt ve bireysel ihtiyaç kredi faiz oranlarında da indirim yaptı.

KONUT KREDİSİ FAİZİNİ YÜZDE 1,49'A İNDİRDİ

Banka, 1,5 milyon TL'ye dek olan konut kredilerinde aylık faiz oranını yüzde 1,63'ten yüzde 1,49'a düşürdü. İkinci el ve sıfır araçlarda, taşıt kredilerinde de indirim yapan banka, yüzde 1,72 olan aylık faiz oranını yüzde 1,55'e indirdi.

VakıfBank'ta indirim öncesinde aylık yüzde 1,77'den başlayan bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranı ise gerçekleştirilen değişiklik ardından yüzde 1,59'dan başlayan oranlara düşürüldü.

100 BİNDE 13 BİN LİRA AVANTAJ OLACAK

Bu şekilde 10 sene vade ile 100 bin konut kredi kullanacak olan VakıfBank müşterisi bu indirimle 13 bin 120 TL avantaj yakalarken, aynı oranda 48 ay vade ile taşıt kredisi alan müşterinin avantajı 6 bin 469 TL oldu. VakıfBank'tan 36 ay vade ve 10 bin TL tutarında bireysel ihtiyaç kredisi alacak müşteriler ise yapılan faiz indirimiyle 490 TL kar edecek.

VakıfBank, kısa bir zaman önce de KOBİ'lere sunduğu özel kredi paketleriyle faiz oranlarında indirime gitmişti.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri