Uzmanlardan Çalışanlara Önemli Uyarı!

2018 yılında emekli olmayı düşünenleri yakından ilgilendiren bir duyuru yapıldı. Sosyal Güvenlik Uzmanlarının görüşüne göre, emekli olmak için Ocak ayını beklemek lazım.

2018 yılında  emekli olmayı düşünenleri yakından ilgilendiren bir duyuru yapıldı. Sosyal Güvenlik Uzmanlarının görüşüne göre, emekli olmak için Ocak ayını beklemek lazım.

Uzmanlar tarafından yapılan uyarıda, vatandaşın iki ay içerisinde emeklilik müracaatını yapmamaları gerektiği belirtildi. Uzmanlar'a Ocak 2019'da emeklilik müracaatını gerçekleştirenler daha yüksek maaş alabilecek.

Emekli olmayı düşünenler özellikle senenin son ayını bekliyor fakat bu maddi açıdan kayba yol açıyor. Asıl olması gereken emeklilik kararını 1 ay yani senenin ilk ayına kadar ertelemek.

MAAŞLAR 200 İLE 563 TL YÜKSELECEK

Asgari ücretten 2018'in 12. ayında emeklilik müracaatında bulunan bir vatandaşın normal durumda alması gereken emeklilik maaşı 1700 TL iken, 2019 Ocak ayında müracaatta bulunan bir vatandaş 2 bin TL üzerinde bir maaşla çalışıyorsa maaşı 200 ile 563 TL daha yükseliyor.

BU SENE İÇİNDE YAPILANDIRIN

2019 yılında emekli olmayı planlayan çalışanın askerlik, yurt dışı ve doğum borçlanmasını hemen bu sene içerisinde yapılandırması yararına olacaktır. Eğer Ocak 2019'da borçlanmalarını yapıp bitirirse o zaman yüksekten borçlanmalarını ödeyecekler.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR